DO GÓRY

Reklama


     
    UdostępnijJeżeli chciałbyś zareklamować się w papierowej wersji Tygodnika lub też na stronie www.rti24.pl prosimy o kontakt.

Kontakt:
E-mail: portal@rti24.pl
tel.: 75/645 35 80

Czytaj również

#reklama
nr 9/2012 (585)
Skarb odnowiony, str. 2 Bazylika i kościół św. Józefa odzyskały dawny blask Kasa dla prezesa, str. 3 Są w mieście ludzie, którym kryzys niestraszny Żołnierze na medal, str. 4  Zostali wyróżnieni za wzorową służbę Zator na Bobrze, str. 5 Kra stwarzała zagrożenie w kilku miejscowościach powiatu Chełmczyk wrócił, str. 5 Kolejna burza wokół studium gminy Zabawa nie zna wieku, str. 6 Wyjątkowi goście rozbawili gromadę przedszkolaków Pokonać chorobę, str. 7 Rodzice 1,5-rocznego chłopca walczą o zdrowie syna Miliony na śmieci, str. 7 Prezes Sanikomu tłumaczy inwestycje firmy Zalany transformator, str. 8 W ciągu zaledwie kilku dni woda drugi raz wystąpiła z brzegów Remont po remoncie, str. 9 Mieszkańcy Lubawki oskarżają administrację o błędy Władze na zakazie, str. 9 Kto stoi ponad przepisami? Witków zagrożony, str. 10 Wielka woda znów dała o sobie znać Tajemnicze naczynia, str. 11 Dopiero po latach dowiedział się, co wykopał Artystyczny debiut, str. 14 Pierwsza indywidualna wystawa młodego kamiennogórzanina Kadeci w srebrze, str. 17 Dojście do finału Dolnego Śląska jest dla kadetów Kus-Kusa największym sukcesem W cieniu zamczyska/ Pisanie na bujanym fotelu, str. 23 Kolejne odcinki powieści historycznej i felietonu redaktora naczelnego
#WYDANIE RTI
4
Za wysoka porażka
W niedzielne popołudnie w Czadrowie spotkały się w test meczu ekipy miejscowej Victorii 1:4 (0:2) i Pagazu. Do przerwy stuprocentowe okazje mieli gospodarze, ale bramki strzelali goście. Rozmiary porażki zmniejszył Banach, lecz krzeszowianie odpowiedzieli w drugiej części kolejnymi bramkami.
#SPORT
5
Przed komisję, marsz!
  W budynku Powiatowego Urzędu Pracy ruszyła we wtorek 6 marca trzytygodniowa kwalifikacja wojskowa mieszkańców powiatu kamiennogórskiego. Kwalifikacja, która zastąpiła dotychczasowy pobór, polega przede wszystkim na nadaniu kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.  
#AKTUALNOŚCI
10
Zwłoki w lesie
  Około godziny 10 rano w niedzielę 4 marca kamiennogórska policja otrzymała zgłoszenie o ludzkich szczątkach znalezionych na polach w pobliżu Szarocina. Makabrycznego znaleziska dokonała mieszkanka wsi, która spacerowała po pobliskich terenach ze swoimi psami.  
#AKTUALNOŚCI
11

Komentarze

normalny
2014-10-29 07:42
Szanowny panie Jerzy!
I tu nie sposób się z panem nie zgodzić. Niestety jestem człowiekiem bardzo zajętym i czasu na obserwację PSZKOA nie mam.Proszę jednak zwrócić uwagę na fakt, że dzisiejsze czasy wymuszają rożne rozwiązania których koszty zmuszeni jesteśmy ponosić. Nikt nie dyskutuje nad potrzebą i kosztami utrzymywania Straży Pożarnej, która interweniuje tylko kilkanaście razy w roku.Analiza finansowa opłacalności poszczególnych przedsięwzięć jak najbardziej, ale komfort mieszkańców miasta też powinien być brany pod uwagę.
Jerzy
2014-10-29 07:21
Szanowny Panie Normalny. Sprawa PSZOK oraz potrzeba jego istnienia w mieście jest bardzo ważna i nie można jej pomijać w społecznej dyskusji. W końcu poprzez wymianę najbardziej skrajnych poglądów można dojść do rozwiązań które zadowolą strony biorące w niej udział. Jeśli ma Pan czas to proszę niech Pan poświęci kilka godzin na obserwację i wyciągnie wnioski, ile osób dziennie wchodzi lub wjeżdża do PSZOK żeby oddać to co niepotrzebne. Ja proszę Pana widziałem przez kilka dni kilka osób w tym jedną bardzo miłą starszą Damę która niosła pustą torbę foliową. Powiedziała mi że oddała zużyte baterie. Pan który je przyjął pouczył ją że te należy oddawać w wydzielonych miejscach w sklepach. To też jest prawda. Sprawę tego właśnie PSZOK należy rozważać w dwóch aspektach, koszty związane z utrzymaniem oraz ilości niepotrzebnych rzeczy oddawanych przez Mieszkańców. Niepotrzebny nam ten PSZOK ,potrzebna jest nam kultura pozbywania się śmieci przez nas wszystkich na co dzień.
Paweł
2014-10-28 09:01
Oj Panie Redaktorze....
Ręce opadają przy Pana pomysłach na oszczędności kosztem mieszkańców.
PSZOK jest jednym z elementów polityki środowiskowej - świadomość dbania o środowisko jest w naszym kraju dalej na poziomie raczkującego niemowlaka i rzucanie ludziom kłód pod nogi w niczym nie pomaga.
Przywołyje Pan jako argumentację Wrocław i że w tak dużym mieście wystarczą tylko 2 punkty...otórz nie wystarczą!!! Przy śmietnikach zalega złom elektryczny pomimo kilkudziesięciu firm zajmujących się odbiorem elektrozłomu za darmo z mieszkań!!!
Czy stare lekarstwa, świetlówki, baterie leżące wokół koszy Pana zdaniem świadczą że 2 PSZOK'i we Wrocławiu są wystarczające?
Świadomość dbania o środowisko musimy wykształcić w naszych dzieciach poprzez programy edykacyjne i już widzę tłumy wycieczek maszerujących przez całe miasto na ulicę Towarową aby pokazać i wyjaśnić mładizeży na czym polega świadome gospodarowanie odpadami i w jaki sposób to robić.
Odsyłam do klasyka:
"Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, my ją tylko pożyczyliśmy od
naszych dzieci” Antoin de Saint Exupery
Normalny
2014-10-27 20:47
Szanowny panie Jerzy !
Gratuluję wręcz maniakalnego przeświadczenia że idea PSZOK funkcjonująca zresztą w każdym mieście to jakiś spisek kolesi i nierobów chcących zruinować miejski budżet.Dalsza wymiana poglądów w tym stylu nie ma sensu bez oparcia jej o konkretne wyliczanki jak proponuje pan Adam.
Jerzy
2014-10-27 19:26
Do Pana Normalny.Pan jako normalny ale też i inni mają tak zwane zbójeckie prawo do tego żeby wiedzieć co się dzieje w sprawach które nurtują Obywateli miasta. Pan też panie Normalny ma do tego prawo. Wystarczy że uda się Pan do odpowiedniej komórki w Urzędzie Miasta i urzędnicy Włodarza albo też Pana Radny przekaże taką informację. Szanowny Panie NORMALNY zachowuje się Pan jak nienormalny proponując w swoim tekście rozwiązania z czasu PRL gdzie obywatele tak właśnie postępowali. A może Pan to uważa za normalność? O ile się nie mylę to Miasto podjęło kiedyś taką akcję odbierania niepotrzebnych rzeczy od jego Obywateli. Dlaczego to nie funkcjonuje dalej. Może było to za tanio i należało się kolesiom stworzyć etaty nie patrząc na koszty które my Mieszkańcy mamy pokrywać ?
Adam
2014-10-27 19:18
czytając wpisy w tej dyskusji tak mi się jakoś wydaje,że najpierw ktoś znający temat powinien opublikować jakieś konkretne wyliczenia, aby można porównać np koszty utrzymania PSZOKA na Broniewskiego ze zbiórką odpadów komunalnych bezpośrednio od mieszkańców miasta . Cała pozostała dyskusja nie ma sensu jeżeli nie będzie można porównać cyferek. Co zaś sie tyczy tylko 2 PSZOKÓW we Wrocławiu to proszę porozmawiać z pierwszym lepszym wrocławianinem jak się z tego cieszy
Jerzy
2014-10-27 18:57
Do Pana Ziutek.Ma Pan absolutną rację że przed napisaniem czegoś obraźliwego oraz niekompetentnego należy się stuknąć w to co się nosi na karku. Proszę zaproponować tym co rządzą odbieranie niepotrzebnych i zużytych rzeczy od Pana z jego domu. Będzie to tańsze niż utrzymywanie przez miasto darmozjadów administracyjnych PSZOK z ulicy Broniewskiego.
ZIUTEK
2014-10-27 15:26
Nareszcie ktoś się wzioł za porządki ze śmieciami i znowu to komuś przeszkadza.Jestem emerytem, mieszkam w centrum i mam może ze starą lodówką czy kanapą zasuwać na Towarową? Niech sie ktoś stuknie w to, co ma na karku, bo głowa to chyba nie jest.
Normalny
2014-10-27 14:25
A czy ktoś ktoś mógłby na forum publicznym podać do wiadomości ile kosztuje nas ten PSZOK na Broniewskiego i dlaczego jest za drogi? Pan Redaktor znowu chce zrobić zadymę medialną która niczemu nie służy oprócz siania fermentu.Proponuję te wszystkie niepotrzebne graty za darmo wrzucić do rzeki albo wywieźć do lasu. Będzie tanio. A może podrzucić je panu Redaktorowi do redakcji i on je za 10 zł na miesiąc profesjonalnie zutylizuje
Jerzy
2014-10-27 09:37
Byłem na tym spotkaniu. Faktem jest że nie było tłumów ale też nie było tłumoków i złośliwców,pokroju tych co się teraz odezwali. To pierwszy kandydat na stanowisko burmistrza który przedstawił program publicznie. Człowiek ten nie ukrywa się jak pozostali kandydaci.Jest nowym nie uwikłanym bezpartyjnym kandydatem,Znającym problemy miasta i jego Mieszkańców. Ma dla tych Mieszkańców szacunek.Przedstawia wszystkie sprawy takimi jakie są. Przedstawia sposoby jakimi można je rozwiązać. Gdyby Pani lub Pan co dokonali wpisu byli na pierwszym spotkaniu nie pisaliby takich tekstów.
proszę
2014-10-24 17:43
Ile osób przyszło na dzisiejszą "debatę" z Panem Redaktorem? Będzie relacja ze zdjęciami?
www
2014-10-23 15:13
a ja czytałam, że Pan Chodasewicz organizuje debate. Już teraz co innego? Spotkanie z mieszkańcami? Zmiana planów?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama