Zwycięstwo i porażka

Trampkarze i młodziki kamiennogórskiej Olimpii rozegrali w tygodniu spotkania ligowe z Gryfem Gryfów Śląski. Starsi zawodnicy Olimpii (na zdjęciu) pokonali 4:3 gospodarzy, natomiast młodsi ulegli aż 1:7 liderowi tabeli.

Trampkarze na razie idą jak burza, wygrywając trzecie spotkanie. Podopieczni Adama Nowaka musieli sobie radzić bez kontuzjowanego golkipera Strudzińskiego. Do przerwy miejscowi prowadzili 2:1 po dwóch golach Pietrusińskiego. Gola w pierwszej części gry dla Olimpii zdobył Gorczyca.
Po przerwie trafił Kiełbasa i był remis 2:2. Szybko jednak gospodarze odpowiedzieli golem Kruczkowskiego. Kamiennogórzanie nie padli na kolana i dwukrotnie za sprawą Gorczycy w 59 oraz 69. minucie wywalczyli komplet „oczek”.
Dużo gorzej poszło młodzikom, którzy doznali klęski 7:1(3:1). Prowadzenie kamiennogórzanon dał strzał Chlipały, jednak lider tabeli odpowiedział celnymi uderzeniami Gajewskiego, Makowskiego i Bzdęgi.
Po przerwie było jeszcze gorzej. Najpierw wynik na 4:1 podniósł Bzdęga, a chwilę później swojego bramkarza pokonał Chlipała. Kolejne bramki strzelili – Złocik i Bzdęga.
Młodziki Olimpii: Morański – Baran, Chlipała, Czyż, Kisiel, Padoł, Schabiński, Wojtkiewicz, Haponiuk, Rusiecki, Buława, Wasik, Zaucha.
Trampkarze Olimpii: Plata- Pietrzykowski, Pakiet, Nowak, Ferenc, Cygal, Burghardt, Kwiatkowski, Kiełbasa, Gorczyca, Benhalima-Lisowska, Polewski, Wudniak.

Klub wandali
Zarośla nad Zadrną przy ul. Księcia Bolka I na miejsce biwaków obrała sobie grupa wandali. Hałasują, zaśmiecają teren oraz... karczują drzewa. I podobno nic sobie nie robią z interwencji policji.
2
Na tropie witraży
Kamiennogórski ratusz może poszczycić się wyróżnieniem w konkursie „Zabytek zadbany”. W licznych publikacjach o obiekcie autorzy zaznaczają, że w gabinecie burmistrza wciąż można zobaczyć unikatowe, oryginalne umeblowanie sprzed wieku. Zarówno jego wnętrze, jak i bryła budynku wzbudzają zainteresowanie turystów. Jest jednak jeden zgrzyt. Zabytek został w niewyjaśnionych okolicznościach zubożony o cenne pięknie zdobione okna.
0
Do jednej bramki (galeria)
Juniorzy kamiennogórskiej Olimpii wzięli kolejną przeszkodę w lidze. Ich rywal Chrobry Nowogrodziec może się cieszyć, że nie przegrał nawet wynikiem dwucyfrowym. Gospodarze wygrali w ostatnią środę 6:0.