Zenobia Kubielewicz na podium

W Sobótce (26 maja) rozegrano XXV Bieg Górski na Ślężę, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski seniorów w biegu górskim na krótkim dystansie 5 km. Brązowy medal w kategorii kobiet M-60 zdobyła kamiennogórzanka Zenobia Kubielewicz (na zdjęciu).

Start do mistrzowskiej imprezy nastąpił w pobliżu stadionu w Sobótce, o godz. 11:00. Zawodnicy musieli pokonać trasę długości 5 km, z przewyższeniem + 530 m. Meta znajdowała się na Ślęży, obok schroniska.
Pierwszy na mecie pojawił się Krzysztof Bodurka (25:42;1. w M-20) z Alpin Sport Team. Czołowe miejsca zajęli również – Sylwester Lepiarz (26:21; 2. w M-20) z LKB Rudnik oraz Adam Jamiński (26:33;3.w M-20) z Spla Tychy.
Małżeństwo z Kamiennej Góry – Andrzej Kubielewicz (52:25; 10 w M-60) i Zenobia Kubielewicz (52:33; 3. w M-60) sklasyfikowani zostali odpowiednio na 331. i 333. pozycji.
Wśród 60-latek pozostałe medale wywalczyły – Krystyna Kowalska (43:15; 1. w M-60) z Wrocławia i Krystyna Świerk (45:47) z Janowic Wielkich.
Złoty krążek w kategorii M-60 wywalczył Janusz Ferenc (33:12) z Ludwikowic.

Z paletą w góry
Jak połączyć wypoczynek z kulturą i turystyką?
0
PRL wymazany z pomnika
Już po dekomunizacji.
0
Tropem mistrza
Dolnośląskie ślady w życiu i twórczości wielkiego kompozytora baroku.
0
Kiedy koniec przesiadek?
Od 10 czerwca będzie obowiązywał nowy rozkład kolejowy. Niestety nie zanosi się na to, by do tego czasu zniknęła uciążliwa dla pasażerów połączeń sezonowych przesiadka na zastępczy autobus w Kamiennej Górze i Sędzisławiu.