DO GÓRY
#reklama

Zacięta rywalizacja


     
    Udostępnij

W sobotę, 2 czerwca w Pisarzowicach rozegrano Dzień Dziecka z badmintonem - Babolat Junior Cup. W turnieju uczestniczyło 40 młodych adeptów badmintona z Dolnego Śląska.

W turnieju wystąpiła reprezentacja szkółki badmintona UKS Maraton Pisarzowice jak również zawodnicy z klubów z województwa. Wszystkich przywitał wójt Patryk Straus, który złożył najmłodszym życzenia z okazji dnia dziecka oraz życzył samych zwycięstw w turnieju.
Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała w sportowej atmosferze. Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że w najmłodszej kategorii dziewcząt triumfowała – Hanna Rogala z Chojnika Jelenia Góra, która wyprzedziła klubową koleżankę Annę Podkońską i Blankę Tatarek z Wrocławia. Wśród 13-latek poza zasięgiem była Martyna Tatarek z Wrocławia, wyprzedzając dwie zawodniczki miejscowego Maratonu – Katarzynę Pawłowską i Katarzynę Szewczyk (kategoria U-13 na zdjęciu). Aleksandra Gajdosz Maratonu okazała się najlepsza w U-15. Drugą lokatę wywalczyła Amelia Nawój, również z Maratonu.
Kategorię 11-latków wygrał Jakub Kowalski z Chojnika. Pozostałe miejsca na podium zdobyli – Adam Wróbel ze Smecza Góra i Kacper Zawiłowicz z Maratonu. Jan Wróbel z Góry okazał się najskuteczniejszy przy siatce wśród 13-latków. Podium uzupełnili – Jan Janiszewski z Chojnika oraz Korneliusz Olszewski z Maratonu.
Wszyscy z zawodników i osób towarzyszących chwalili organizatorów za bardzo udany turniej i gwarantowali, ze wrócą tutaj na pewno za rok.

Foto: Monika Zawiłowicz
Grzech

Czytaj również

#reklama
Dyżury radnych - czerwiec 2018 r.
Radni czekają na mieszkańców.
#RÓŻNE
0
Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art. - już w najbliższy weekend
Zbliża się kolejna, już ósma edycja Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira-art., która w tym roku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca, jak zwykle w Świebodzicach - mieście Gustava Beckera. Niewątpliwie największym wydarzeniem tegorocznej edycji będzie wielka gala współczesnego malarstwa polskiego, której wystawa główna poświęcona będzie twórczości Tomasza Alena Kopery, ale przedstawione zostaną również prace Jarosława Jaśnikowskiego, Krzysztofa Heksela i Anny Borcz.
#KULTURA
0
Jest przetarg na ścieżki w mieście
Do 20 czerwca urząd miasta w Kamiennej Górze czeka na oferty w przetargu na budowę trasy rowerowej.
#AKTUALNOŚCI
0
Fortuna na CK?
Ile może jeszcze kosztować sfinalizowanie remontu kamiennogórskiego centrum kultury? Jedyny wykonawca, który złożył ofertę, zaproponował cenę 22 477 000 zł! Miasto już zapłaciło poprzedniej firmie kilka milionów złotych.
#AKTUALNOŚCI
7

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama