Wyrwane zwycięstwo (galeria)

Piłkarze kamiennogórskiej Olimpii rozegrali 11 kwietnia na stadionie przy ul. Słowackiego zaległe spotkanie z 24 marca z zespołem Nysy Zgorzelec. Rywale już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale Witowskiego. Piłkarze Łukasza Kraszewskiego walczyli jak lwy i w 62. i 83. minucie zdobyli dwa trafienia. Ich autorami zostali Sochacki i Powiertowski.

Kapitalnie w pojedynek weszli przyjezdni, którzy za sprawą Witowskiego w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Napastnik gości wykorzystał błąd naszych obrońców. W rewanżu Kraszewski posłał piłkę głębi pola do Przemka Powiertowskiego, ten dotknął ją czubkiem buta, niestety futbolówka przeleciała koło prawego słupka. Następnie drużyna Olimpii wykonywała stały fragment gry, jednak Rzaiev był na posterunku. Po chwili golkipera gości od utraty gola uratowało spojenie słupka i poprzeczki.
W 27. minucie po uderzeniu Piechny piłka wylądowała na górnej siatce bramki strzeżonej przez Damiana Powiertowskiego. Cztery minuty później kontuzji mięśnia doznał w zespole gospodarzy - Domin i musiał opuścić plac gry.
W drugiej połowie rozpoczęły się prawdziwe szachy. Pierwszy groźny strzał oddał w szeregach gości - Wójcik. Następnie Kacper Zasada przekroczył przepisy gry w swoim polu karnym na Wójciku i sędzia użył gwizdka. Do wykonania jedenastki podszedł S. Moniki przegrał pojedynek Damianem Powiertowskim. To okazało się przełomowym momentem środowego boju. Poszła szybka kontra. W sporym zamieszaniu podbramkowym Sochacki znalazł sposób na Rzaieva. Najważniejsza dla losów potyczki okazała się 83. minuta, kiedy bramkarza gości sprytnym lobem głową pokonał Przemek Powiertowski. Strzelec decydującej bramki utonął ramionach szczęśliwych kolegów. Kamiennogórzanie nie cofnęli się na własną połowę i utrzymali zwycięstwo.
Za dzisiejszy mecz trzeba pochwalić całą drużynę, która walczyła zażarcie o każdą piłkę.
Olimpia: D. Powiertowski – K. Zasada, J. Zasada, Kraszewski, Młodziński – Bieńkowski, Hadała, Duda, Sochacki – P. Powiertowski, Domin (31’ Cukier) .
Nysa: Rzaiev – Bogdaniec, Pacak, Buzała, G. Monik – Masalski, Wójcik, S. Monik, Piechno – Kerpal (80’ Zaprawa), Witowski.
Czy wakacje w regionie uważasz za udane?
#ankieta

Jubileuszowy festiwal
Krzeszowska parafia oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra zapraszają do udziału w 25. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej.
0
Z PTTK w Beskidy
Czas pędzi jak szalony i lada moment będzie majówka! Już dziś proponujemy wyprawę z PTTK Ziemi Kamiennogórskiej.
0
Pianistów dwóch
Piątkowy wieczór zapowiada się bardzo ciekawie. W kawiarni galerii Lotos odbędzie się tradycyjny koncert jazzowy. Zagra Duo K2. Tym razem duet bas-piano będzie uzupełniony o innych muzyków. Co więcej, zagra dwóch pianistów.
0
Cztery przełożone spotkania
Dzisiaj tj. 11 kwietnia zostaną rozegrane o godzinie 17:00 - cztery zaległe spotkania z dnia 24-25 marca, kiedy boiska z powodu fatalnej murawy nie nadawały się do rozegrania meczów dolnośląskiej IV ligi. Piłkarze kamiennogórskiej Olimpii podejmą ekipę Nysy Zgorzelec.