Wynik ustalony do przerwy (galeria)

W ostatnią niedzielę oczy wszystkich kibiców jeleniogórskiej klasy B, grupy I były skierowane na pojedynek w Borównie. Starły się w nim – miejscowy Płomyk oraz Bóbr Marciszów. Z trzech punktów cieszyli się po meczu przyjezdni, którzy wygrali potyczkę 3:2 (3:2). Skromne zwycięstwo Bobra pozwoliło ekipie z Marciszowa zostać samodzielnym liderem po rundzie jesiennej.

Miejsce Chwalińskiego (pauza za czerwoną kartkę) na stoperze zajął grający trener Płomyka - Tomasz Resel i należał do najlepszych zawodników pojedynku. Pierwsze 15 minut to było wzajemne badanie sił. Strzałów z dystansu próbowali Rudzki i Góra. W następnych akcjach pomylili się nieznacznie – Gnosowski i Gryga. Worek z golami rozwiązał Szmajda. Po trzech minutach był remis. Gola zaliczył Góra. Prawdziwe emocje zaczęły się pod koniec inauguracyjnej połowy. Najpierw 2-krotnie na listę strzelców wpisał się Lewicki. W 43. minucie jedenastkę wykorzystał dla miejscowych Tur.
W drugiej połowie zespół z Marciszowa pilnował skutecznie wyniku. Ekipa Bobra miała swoje okazje, ale pomocnikom i napastnikom zabrakło skuteczności. Pod drugą bramką rezultat potyczki mogli zmienić – Tur i Rudzki. Tylko z boku poczynania kolegów z Bobra oglądał doświadczony Grzegorz Rębacz.
Płomyk: Bronowowski – Resel, Sowa, Gnosowski, Krawiecki – B. Bronowski, Góra (60’ Skomorokiewicz), Tur, Skiba – Rudzki,
Bóbr: Pikus – M. Maćkowiak, Legat, A. Maćkowiak, K. Malik – P. Malik, Dębski (87’ Wawrzyniak), Gryga (65’ Adamczyk), Szmajda – Lewicki, Lewandowski.
Jak oceniasz działanie strefy ekonomicznej w Kamiennej Górze?
#ankieta

Kochał operę
Muzeum Tkactwa zorganizowało niedawno wystawę z okazji 50-lecia śmierci kamiennogórskiego malarza, Friedricha Iwana. W tym roku przypada również okrągła rocznica śmierci innego artysty z miasta. 29 listopada 1967 roku w Australii zmarł Kurt Prerauer, uznany popularyzator muzyki współczesnej, kompozytor i pisarz.