DO GÓRY
#reklama

World Games we Wrocławiu (aktualności)


     
    Udostępnij

Wczoraj w stolicy Dolnego Śląska odbyła się ceremonia otwarcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Uroczystość, którą transmitowało ponad 100 telewizji ze świata uświetnili swoją obecnością m.in. Thomas Bach – prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Jose Perurena – prezydent International World Games Association, Andrzej Kraśnicki – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki.

Uroczystego otwarcia dokonał Thomas Bach – wygłaszając oficjalną formułę: „Igrzyska uważam za otwarte”. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie zawodników, trenerów, sędziów – uczestników 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Reprezentacja biało-czerwonych liczy aż 218 sportowców, natomiast do rozdania jest ponad 200 kompletów medali. Wczoraj na scenie na Stadionie Olimpijskim wystąpili znani muzyczni artyści z Polski i zza granicy – m.in.: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Steve Nash z zespołem Turntable Orchestra, Natalia Sikora, Igor Herbut z zespołem Lemon, natomiast Varius Manx z Kasią Stankiewicz wykonał po raz pierwszy oficjalną piosenkę The World Games 2017 – „Run”. Zakończenie najważniejszej imprezy na Dolnym Śląsku nastąpi 30 lipca.
Mamy pierwszy medal dla Polski - Zdobyła go Alicja Tchórz. Polska pływaczka stanęła na wysokości zadania. Polka po świetnym występie zdobyła srebrny medal w ratownictwie wodnym na 200 m z przeszkodami. Lepsza od niej o zaledwie 0,52 s. była Włoszka Silvia Meschiari. Brązowy krążek zawisł na szyi Francuzki Margaux Fabre. Tchórz dołożyła do tego 4. miejsce w ratowaniu manekina w rywalizacji na 100 m w płetwach.


Grzech

Czytaj również

#reklama
W poszukiwaniu metali
PTTK Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na kolejny rajd pieszy. Wyprawa z cyklu „Poznajemy Góry” tym razem poprowadzi miłośników turystyki krajoznawczej na Przedgórze Sudeckie.
#RÓŻNE
0
Groźne zabawy dzieci
Park linowy jest, ale nieczynny. Są też spragnieni adrenaliny. Wcale nie przeszkadza im, że atrakcja na Górze Parkowej w Kamiennej Górze jest od dawna zamknięta. Wchodzą na nią sami. O nieszczęście nietrudno!
#AKTUALNOŚCI
0
Dbają o monument
W przyszłym roku będziemy obchodzić 100. rocznicę zakończenia I Wojny Światowej. W krwawym konflikcie zginęło wielu mieszkańców regionu, wówczas Niemców. Niemal w każdym mieście i wsi zachowały się pomniki z nazwiskami ofiar. Mężczyzn, którzy już nie wrócili o domów. Część z tych pomników jest w bardzo złym stanie. O swój dbają mieszkańcy Ogorzelca
#RÓŻNE
0
Rekordowo niskie
Powiatowy Urząd Pracy w Kamiennej Górze odnotował rekordowo niską stopę bezrobocia w powiecie kamienogórskim. Osiągnęła ona 8,8 proc. – najmniej w historii.
#AKTUALNOŚCI
6

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama