Walec przejechał po kowarzanach

Marnie pod koniec sezonu spisują się piłkarze kowarskiej Olimpii. Zdecydowany autsajder ligi w sobotę wyłapał bagaż ośmiu trafień od Skrą Częstochowa i to w dodatku na własnym boisku.

Dużo wyżej notowany rywal z Częstochowy nie pozostawił złudzeń, która drużyna jest lepsza. Już do przerwy było po meczu, ponieważ zawodnicy Skry zdobyli 4 bramki. Festiwal rozpoczął już w 6. minucie Olejnik. Następne gole padły między 34 a 42 minutą. Na listę strzelców wpisali się 2-krotnie Mularczyk oraz Nowak.
Po przerwie trener gości mając pewny wynik wpuścił w bój rezerwy, które odpłaciły się kolejnymi bramkami. Najpierw kredyt zaufania spłacił Rumin w 62. i 78. minucie, a potem Kowalczyk w 81. Kowarzan dobił ostatecznie Mularczyk w 88. minucie pojedynku. Miejscowi w całym meczu oddali tylko jeden groźny strzał.
Olimpia: Biernacki - Krupa, Wawrzyniak, Kosmacovs, Bębenek - Jaros, Kraiński, J. Kloczkowski (46' Turski), K. Kloczkowski - Baszak, Gałach.
Skra: Kosut – Gerega (65’ Mastalerz), Błaszkiewicz, Woldan, Obuchowski – Ogłaza, Musiał (65’ Kowalczyk) – Mularczyk, Niedbała, Olejnik (54’ Marek) – Nowak (54’ Rumin).

Lesk zaskoczył Victorię (galeria)
W niedzielę w Sędzisławiu rozegrano spotkanie derbowe pomiędzy miejscowym Leskiem a Victorią Czadrów w pojedynku jeleniogórskiej klasy A. Autsajder tabeli wypunktował przyjezdnych 4:2 (1:0).