Twardy Granit (galeria)

W niedzielę w Lubawce w spotkaniu wałbrzyskiej klasy O miejscowy Orzeł gościł zespół granitu Roztoka. Wszyscy kibice z przygranicznej miejscowości liczyli na komplet punktów. Niestety goście wygrali 3:1 (2:1).

Pierwszy strzał na wiwat posłał Danaj. Po chwili Jacek Adamowicz strzelił z pierwszej piłki, jednak Bielak złapał futbolówkę na raty. W 17. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie 1:0. Po zespołowej akcji gola zdobył aktywny Danaj. Pod drugą bramką Jacek Adamowicz obił tylko słupek. Snajper gospodarzy naprawił swój błąd w 28. minucie, wykorzystując asystę Musiała. Niestety pod koniec pierwszej odsłony pokazał się Grzęda i było 1:2.
Druga część gry była wyrównana, ale gola na 1:3 strzelił w 71. minucie Danaj. Miejscowi przy odrobinie szczęścia mogli nawet wyrównać, jednak Jacek Adamowicz, Majerski i Musiał nie mieli tego dnia najlepiej nastawionych celowników.
Orzeł: Falkowski – Lidwin, K. Adamowicz, Kruczek, Tama – Meuszyński (58’ Gucwa), Królak (65’ Wincza), Majerski, Jaszczur – Musiał, J. Adamowicz.
Granit: Bielak – Jasiński (57’ Uhornicki), Jędryna, Litus (83’ Kołodyński), Orda – Diduszko (84’ Aleksiuk), Dziopak (30’ Dobrowolski), Kulasa (90’ Suchojad), Pyda – Grzęda (76’ Weber), Danaj.

Jak oceniasz działanie strefy ekonomicznej w Kamiennej Górze?
#ankieta

Wawrzyniak i Błaszczyk (galeria)
Zespół Kwarcu Pisarzowice wystąpił bez odsuniętego na dwa spotkania napastnika Kamila Dudy i to było widać w grze miejscowych. Goście z Mysłakowic w drugiej odsłonie wypunktowali miejscowych niczym rasowy bokser, zdobywając trzy gole. Ich autorami byli Błaszczyk i 2-krotnie Wawrzyniak.
2
Trzy „oczka” dla Lesku (galeria)
W niedzielę garstka kibiców oglądała w Czarnym Borze aż siedem bramek. Miejscowy Skalnik uległ 3:4 (1:1) ekipie Lesk Sędzisław w pojedynku jeleniogórskiej klasy B.
1
Woda już bezpieczna!
Udało się usunąć niebezpieczną bakterię z rurociągu w Raszowie. Od poniedziałku woda znów jest pitna.
0
Ścieżka coraz bliżej
Wójt Patryk Straus o wspólnie ze skarbnikiem gminy Reginą Kachniarz podpisali umowę na finansowanie ścieżki rowerowej do Krzeszowa. Fakt budowy pierwszej prawdziwej trasy tego typu w powiecie, a zarazem likwidacja historycznej linii kolejowej, jest już przesądzony.