DO GÓRY
#reklama

Trzy medalowe duety


     
    Udostępnij

Doskonale w Akademickich Mistrzostwach Europy – EUSA Split 2017 spisały się polskie duety, które przywiozły trzy komplety medali. Dwa wywalczyły dziewczyna, a jeden mężczyźni. Wysokie 8. miejsce w parze z Justyną Mróz zdobyła kamiennogórzanka Aleksandra Druciak (na zdjęciu).

W Splicie reprezentanci Polski (cztery pary żeńskie i trzy męskie) spisały się bardzo dobrze. Wszystkie przebrnęły fazę grupową. W imponującym stylu przedstawicielki Uniwersytetu Warszawskiego - Klaudia Świstek (w hali zawodniczka Nike Węgrów) z Agatą Wawrzyńczyk (ŁKS Commercecon Łódź) wywalczyły złote medale, przechodząc przez całą mistrzowską imprezę bez straty seta. Druga polska para z Warszawy - Marta Szajer i Dominika Bałdys, które po wyjściu z grupy ograły po tie-breaku parę Politechniki Wrocławskiej (Mróz, Druciak), również po tie-breaku przegrały półfinał z Austriaczkami (23:21, 19:21, 11:15). Niepowodzenie siatkarki MCKiS Jaworzno powetowały sobie w finale pocieszenia, wygrywając z ekipą z Brna (21:13, 21:17).
Wynik drużyny Politechniki Wrocławskiej mógł być jeszcze dużo lepszy, ale Aleksandra Druciak i Justyna Mróz przegrały dwie gry w tie-breakach, zajmując ostatecznie 8. lokatę, ale pokonały m.in. 2:1 (16:21, 21:19,15:11 po 49 minutach gry) zespół z Brna „Oczko” niżej znalazły się warszawianki - Sylwia Pilarek i Oriana Miechowicz w stawce 20 drużyn.
Złoto w turnieju panów zdobyli Stanisław Wawrzyńczyk (W hali AZS Częstochowa) oraz Piotr Ilewicz. W meczu finałowym Polacy reprezentujący barwy Uniwersytetu Warszawskiego nie dali szans zawodnikom z Wilna, pokonując rywali 2:0 (30:28, 21:18).

Grzech

Czytaj również

#reklama
Autem w latarnię
W czwartek 3 sierpnia na drodze prowadzącej do Sędzisławia doszło do wypadku.
#AKTUALNOŚCI
1
Do jednej bramki (galeria)
Wczoraj (2 sierpnia) na pojedynek kontrolny do Wałbrzycha wybrali się futboliści kamiennogórskiej Olimpii. Gospodarze przewyższali nasz zespół w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i wygrali przekonywująco 5:0 (3:0). W przeciwnych drużynach zagrali bracia – Kamil i Bartosz Młodzińscy.
#SPORT
0
Grozi nam epidemia? (GALERIA)
– Żądamy świeżego powietrza! Precz z muchami! – domagają się mieszkańcy Czadrowa. Od ponad dwóch miesięcy borykają się ze smrodem nie do zniesienia i prawdziwą inwazją much, które dosłownie oblepiają ludzi i zwierzęta. – Mamy ponad 30-stopniowe upały, a my musimy zamykać okna, uciekać z podwórek, bo atakują nas roje owadów i fetor padliny z pól – mówią Marzena i Emil Glinkowie, mieszkańcy Czadrowa.
#AKTUALNOŚCI
5
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI:
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama