DO GÓRY
#reklama

Trzy medale Stanka w ME


     
    Udostępnij

W słoweńskim Kranjr odbyły się 20. Mistrzostwa Europy w footbagu – popularnej w Polsce grze - zośce. Pochodzący z Ogorzelca, Arkadiusz Stanek (na zdjęciu) wywalczył 3 medale – 2 srebrne i 1 brązowy, czym potwierdził przynależność do najlepszych zawodników w Europie.

Arkadiusz Stanek – mistrz Europy z 2017 roku wystąpił w Kranji w 4 konkurencjach freestyle’owych ME i zdobył 3 medale.
Nasz bohater po zaciętym boju z wielokrotnym mistrzem świata – Czechem Vaskiem Kloudą, przegrał w dogrywce mistrzowski tytuł. Konkurencja footbag battle polega na zaprezentowaniu jak najciekawszego i trudnego technicznie show na przestrzeni 3 rund po 20 sekund. Brązowy medal wywalczył Polak Jakub Mościszewski.
Tytuł wicemistrza pochodzący z Ogorzelca zdobył również w konkursie trików na żądanie – Request Contest, natomiast brązowy krążek uzyskał w konkurencji uchodzącej za najważniejszą - footbag routine.

Foto: Chrisstoph Larndorfer
Więcej szczegółów ze startu można przeczytać we wczorajszym wydaniu papierowym - RTI. Zapraszamy
Grzech

Czytaj również

#reklama
Remont na raty
Po ponad roku od wyłonienia pierwszego wykonawcy miasto znów ogłosiło wyniki przetargu na remont Centrum Kultury. Wykona go znana firma Rokom. Co ciekawe, choć wartość robót opiewa na bez mała 13 000 000 zł, wykona zaledwie część planowanych inwestycji!
#AKTUALNOŚCI
5
36. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
Tegoroczny festiwal – już trzydziesty szósty – to tradycja regionu, przedsięwzięcie wyjątkowe, prekursorskie, które wyznaczyło kierunek rozwoju wielu twórcom. Nie tylko mieszkańcom trudno sobie wyobrazić lipiec bez ulicznych przedstawień. Wiele osób z Polski planuje swoje urlopowe peregrynacje tak, by wiodły przez Jelenią Górę właśnie w czasie festiwalu. Bo też oferta artystyczna będzie bardzo atrakcyjna.
#KULTURA
0
Na co do kina? (6 – 12 lipca)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego przewodnika dla kinomana.
#KULTURA
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI – lipiec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0

Komentarze

Danusia
2018-07-13 08:21
Chluba powiatu.Brawo i gratulacje.Jestesmy dumni.
Ona
2018-07-09 08:43
Brawo Arek, jesteś wielki.
Oby tak dalej :D

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama