Sudety kibicowały reprezentacji Polski (galeria)

Wczoraj w wałbrzyskim Aqua-Zdroju młodziczki i młodzicy reaktywowanej sekcji Sudetów Kamienna Góra (na zdjęciu) wraz z trenerami i rodzicami dopingowali reprezentację Polski w pojedynku z Japonią w Lidze Narodów. Biało-czerwone pokonały 3:2 zawodniczki z kraju Kwitnącej Wiśni.

Najpierw na parkiet o godzinie 17:30 wyszyły drużyny Dominikany i Rosji. Znacznie odmłodzona drużyna Sbornej pokonała 3:0 Dominikanę.
Polskie siatkarki zaczęły bój o godzinie 20:30 z Japonią. odniosły kolejny wartościowy sukces w Lidze Narodów. Początek spotkania był znakomity w wykonaniu Polek. Po asie naszej rozgrywającej Pleśnierowicz biało-czerwone prowadziły 5:1. Niestety potem rywalki wyszły na prowadzenie 16:15, którego nie oddały do końca seta (18:25). W dwóch kolejnych setach nasza przewaga była bardzo widoczna (25:15, 25:16).
W czwartej odsłonie był koncert gry Polek (6:1). Biało-czerwone prowadził już 17:11 i nagle coś się zacięło w ich grze. Końcówka seta należała do gości. Nasze zawodniczki zupełnie stanęły, a najlepsza na boisku Smarzek miała kłopoty na siatce (21:25).
Losy tie-breaka rozstrzygnęły się w końcówce. Od stanu 11:11 dwa „oczka” wywalczyły Polki. Japonki szybko wyrównały (13:13). Przedostatni punkt dla polki - zdobyła Smarzek, a ostatni podarowały Japonki autowym atakiem.
Smarzek w tym pojedynku zdobyła sama aż 33 pkt. Dzisiaj Polki grają z Rosją. O przebiegu spotkania poinformujemy jutro na naszym portalu.
Na trybunach koleżanki z kadry wspierała kamiennogórzanka - Aleksandra Wójcik, była zawodniczka Legionovii i Muszynianki.

Dziurawa obrona Orłów (galeria)
Podopieczni Józefa Borconia ze Skalnika Czarny Bór rozgromili 8:0 (2:0) w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy B - ekipę Orłów Lipienica.
0
Jędrzychowice w barażu (galeria)
Dla zawodników Olimpii Kamienna Góra był to mecz o pietruszkę z Apisem Jędrzychowice. Goście walczyli jak lwy o możliwość gry w barażu. Gospodarze ulegli 0:4 (0:1).
1
Wieża za 1 790 000 zł
Gmina Czarny Bór wyłoniła wreszcie wykonawcę turystycznej inwestycji.
0
Przewoźnik zrezygnował
Z końcem maja jeden z przewoźników obsługujący trasę Wałbrzych-Czarny Bór-Kamienna Góra zaprzestał przewozów.