DO GÓRY
#reklama

Stu trzydziestu zawodników (galeria)


     
    Udostępnij

W ostatnią sobotę, 10 lutego w nowej sali gimnastycznej w Lubawce odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży –Lubawka Cup w kata i kumite.

Impreza rozpoczęła się od pokazów kata (układy) na dwóch matach. W najmłodszej kategorii wiekowej (6-7 lat) triumfowała Joanna Bujakowska z Wałbrzych, a drugi był Michał Ostaszewski z Lubawki. Kamil Malesa z Opola zdystansował rywali w gronie 8-9-latków, wyprzedzając Mikołaja Urbaniaka z Czarnego Boru. Wśród 10-11-latków (żółte pasy i wyższe) triumfowała Maja Leś z Głuszycy. Srebrny krążek wywalczyła dla Czarnego Boru – Karina Kurnyta. W najstarszej grupie wiekowej (16-18 lat) pierwszy był Michał Wachnicki z Opola. Trzecia była Sara Stepko (na zdjęciu) z Przedwojowa (Fight Club Lubawka).
Następnie karatecy rywalizowali w walkach kumite. W gronie 6-7-latków najlepszymi okazali się: Joanna Bujakowska i Adrian Król z Białego Lwa. Pozostałe miejsca na podium opanowały zawodniczki z Czarnego Boru – Julia Karpowicz i Julia Mazanek. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Ostaszewski.
Kategorię + 30 kg (8-9 lat) zdominowała Oliwia Wielgus z Nowej Rudy. Druga była Aleksandra Bodziony z Czarnego Boru. Kategorię dziewcząt do 35 kg wygrała Maja Leś z Głuszycy. Druga była Nikola Bieniek z Lubawki, a trzecia Weronika Stolecka z Kamiennej Góry. W wadze + 35 najlepsza okazała się Dominika Wójcik z Opola.
W gronie chłopców do 40 kg bezkonkurencyjny był Wiktor Turkiewicz z Legnicy. Podium uzupełnili – Nikolas Jarosiński z Czarnego Boru i Karol Popko z Lubawki.
Wśród 5-6-klasistów zwyciężyli - Paula Pałka z Białego Lwa oraz Czech Dawid Hampl. Minimalnie gorsi okazali się Milena Skalik z Lubawki i Bartosz Twardowski z Kamiennej Góry.
Justyna Milewska z Wałbrzycha i Bartek Winter z Lubawki nie mieli sobie równych w gronie 14-15-latków. Na 2. lokatach uplasowali się zawodnicy z Lubawki – Oliwia Górka i Mikołaj Bącal. W kumite do 60 kg (16-18 lat) najwięcej do powiedzenia miała Paulina Włodarczyk z Białego Lwa. Srebrny krążek zawisł na szyi Sary Stepko.
- Serdecznie gratulacje dla wszystkich zawodników za wysoki poziom sportowy, zgodnym chórem powiedzieli – trenerzy z Lubawki - Adam Kopeć i Robert Król.


Grzech

Czytaj również

#reklama
Kolejny Pomnik Historii w regionie?
O wpis na listę prestiżowej kategorii ochrony skarbów kultury stara się Zamek Książ. Prezydencki wykaz Pomników Historii obejmuje już m.in. klasztor w Krzeszowie, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy czy zamki i pałace Kotliny Jeleniogórskiej. Czy całe założenie rezydencjonalne z zamkiem, ogrodami i parkiem na pograniczu Wałbrzycha i Świebodzic również trafi na listę?
#KULTURA
0
Aktywny Dolny Śląsk
Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!
#RÓŻNE
0
W krainie fantazji (galeria)
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze żegnali karnawał podczas balu.
#RÓŻNE
0
Bezpieczny powiat
Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyła się odprawa roczna policji. Funkcjonariusze omówili m.in. sytuację w powiecie w 2017 roku. Okazuje się, że nasze tereny były jednymi z najbezpieczniejszych w województwie.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama