Statyści zatrzymali Cystersów (galeria)

Dzisiaj, 28 lutego o godzinie 21:00 zakończył się zaległy mecz derbowy Jeleniogórskiej Ligi Amatorów w siatkówce pomiędzy Statystami Kamienna Góra (na zdjęciu) i Cystersami Krzeszów. Gospodarze wygrali 3:1.

Wydawało się, że faworytem boju byli Cystersi, ale miejscowi pokazali charakter. Przyjezdni prowadzili w pierwszym secie 1:0, 6:4, ale gospodarze odwrócili losy tej partii na swoją korzyść. Dwoma asami Gotowy ustrzelił Kulpę (16:12.). Przy wyniku 23:16 o czas zadysponował trener gości – Piotr Lema. Ekipa Cystersów po reprymendzie zmniejszyła rozmiary porażki na 25:22.
W drugiej partii nastąpiło przebudzenie zespołu z Krzeszowa (4:0, 18:10). Seta zakończył mocny atak Trzepaka (25:19).
Wydawało się, że goście pójdą za ciosem, ale nic bardziej błędnego. Bardziej doświadczony zespół Statystów postawił szczelny blok i miał kilka udanych kiwek. Statyści pokonali Cystersów w trzeciej odsłonie 25:22.
W czwartej kibice przyjezdnych dopingowali bardzo żywiołowo swoich siatkarzy, ale kamiennogórzanie spokojnie punktowali (2:2, 10:7, 15:8). Gospodarze nie dali sobie już wyrwać zwycięstwa (25:21).
Wynik może byłby zupełnie inny, ale trener gości rotował bardzo składem we wszystkich setach.
Statyści: Wojciechowski – Wójcikowski, Murawski, Gotowt, Kwiatek, Wyszomirski, libero Madej/Czyński, Mućwicki.
Cystersi: Szwaja – Trzepak, Sroka, Jaszczur, Kumorek, Kulpa, libero Woźniak/Szkaradek, Dzimitrowicz, Sztejkowski, Wiktor, Wójcik, Salmanowicz.

Czy wakacje w regionie uważasz za udane?