#wszystko#AKTUALNOŚCI#KULTURA#SPORT#RÓŻNE

Sprawiedliwy podział punktów (galeria)

Bardzo wyrównany pojedynek zobaczyli kibice w Janiszowie, gdzie miejscowa Auxilia zremisowała 1:1 (1:1) z Orłami Lipienica. Spotkanie rozegrano w ramach rozgrywek jeleniogórskiej klasy B.

Tylko pięć minut czekali miejscowi kibice na inauguracyjnego gola – wrzutkę ze skrzydła ze spokojem na gola zamienił Piotr Pawlik. Następnie gra toczyła się głownie w środkowej części boiska. Przyjezdni postawili się w 35. minucie, kiedy faulowany w polu karnym przez Węglińskiego był Kantor. Arbiter wskazał na „wapno”. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany. Pod koniec tej połowy piłka jeszcze raz wpadła do siatki gospodarzy, jednak sędziowie nie uznali zdaniem gości słusznie strzelonej bramki.
W 65. minucie na polu karnym Auxilii powstało spore zamieszanie. Najpierw w 200 procentowej okazji tylko w słupek trafił Trojan, a dobitka Maciaszka ugrzęzła w nogach obrońców i ostatecznie znalazła się w rękawicach Zbyszowskiego. W rewanżu Konopacki huknął bez zastanowienia z 35. metrów, a Zbrzyzny końcami palców przeniósł w ostatniej chwili piłkę nad poprzeczką. Piłki meczową miał Szkaradek, ale trafił piłką tylko w słupek.
Auxilia: Zbyszowski – Majerski, Konopacki, Rżany, Piętka – Skoczeń, Węgliński (46’ Zbożeń), Ł. Pawlik, Maraś – P. Pawlik, Stroczyński.
Orły: Zbrzyzny – Waniołek, Zając, Matusik, Maciaszek – Jasiuk, Skoczeń (55’ Szkaradek), P. Baran, Trojan – K. Baran, Kantor.