Sportowa rodzina z Kamiennej Góry

W ostatnią sobotę centrum Szklarskiej Poręby opanowali miłośnicy biegów górskich, którzy wystartowali w 5.PKO Półmaratonie Wielka Izerska oraz 2. PKO Małej Pętli Izerskiej na dystansie 10 km. Triumfowali w biegach Ukrainiec Sergii Rybak oraz Kamil Makoś.

Dłuższy dystans należał do zawodnika LKB Rudnik – Sergieja Rybaka, który uzyskał czas 1:14:52. Pierwszy w kategorii wiekowej M-50 był mieszkaniec Rędzin - Irek Ciara sklasyfikowany na 13. pozycji w open (1:23:44). Sebastian Bański z Kamiennej Góry wywalczył 20. lokatę (01:27:00; 6. w M-18) - Tadeusz Sitek z Marciszowa uplasował się na 42. pozycji (1:30:57; 1. w M-60), natomiast Stanisław Wąsala z Kamiennej Góry był 170. (1:45:05; 13. w M-50- na zdjęciu wraz z synem Mateuszem, który był szósty w biegu dzieci na 300 m). Zawodnicy z Kowary Biegają – Paweł Pituch (1:46:02) oraz Magda Ogłaza (1:54:06) zajęli odpowiednio 183. i 320. miejsce. Wśród kobiet najszybsza była Anna Rostkowska z KS Szklarska Poręba (1:23:47; 15. w open.
Najlepiej na dystansie 10 km poradził sobie – Kamil Makoś z Karkonosz Runing Team (37:32). Tomasz Leja z Lubawki zajął 40. lokatę (1:04:42; 14. w M-30). Na 52. pozycji zameldował się Jarosław Ozimkowski (1:05:15), natomiast Mariola Kanecka (oboje z Kowary Biegają) wywalczyła 176. lokatę w stawce 200 zawodników z rezultatem 1:11:16.

Groń w dziesiątce
Dwudziestego drugiego lipca w Zieleńcu odbył się XIV Supermaraton- Klasyk Kłodzki na dwóch dystansach 70 i 95 km. W imprezie swój udział zaznaczyło dwóch cyklistów z Ostrego Koła Lubawka – Karol Groń (na zdjęciu) i Dominik Bukowski. Ten pierwszy był 9. w open na dłuższej trasie.
0
Bieniek w środku
23 lipca odbył się w Bielawie Super Bieg. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy długości 21 km oraz 12 km. Wygrali je Patryk Chrzanowski i Piotr Holly. Młody zawodnik z Lubawki - Grzegorz Bieniek był 80 (na zdjęciu).