DO GÓRY
#reklama

Spadek Orzełka


     
    Udostępnij

Najlepszym zespołem wałbrzyskiej klasy okręgowej byli bez wątpienia zawodnicy Piasta. Drużyna z Nowej Rudy w 30 spotkaniach zgromadziła aż 80 punktów. Na podium wspięli się również zawodnicy Zjednoczonych Żarów i LKS-u Bystrzyca Górna. Niestety piłkarze Orła Lubawka uplasowali się w stawce 16 ekip na 14. miejscu z 20 „oczkami”. Ten dorobek nie wystarczył do pozostania w tej klasie rozgrywkowej.

Piłkarze Piasta Nowa Ruda wykorzystali swoją szansę i w cuglach wygrali wałbrzyską klasę okręgową z 80 punktami na koncie (26 wygrane – 2 remisy – 2 porażki). Lider miał stosunek bramek 94:35. Drugą lokatę wywalczyli zawodnicy Zjednoczonych Żarów (70 „oczek”), natomiast trzecią LKS Bystrzyca Górna (55 punktów). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili – Kryształ Stronie Śląskie (55 pkt), Victoria Tuszyn (54), Skałki Stolec (52), Grom Witków (49), Zamek Kamieniec Ząbkowicki (44), Granit Roztoka (43) i Zdrój Jedlina-Zdrój (37”oczek”).
Czternasty Orzeł
Beniaminek wałbrzyskiej klasy O – Orzeł nie będzie dobrze wspominał tego sezonu piłkarskiego 2017/2018, ponieważ spadł do klasy A. Zawodnicy Orła uzbierali tylko 20 punktów. Na ten dorobek złożyło się 5 zwycięstw–5 remisów i aż 20 porażek.
Drużyna Orła dużo lepiej grała na swoim terenie, gdzie wywalczyła 16 „oczek”(bramki 26:33), niestety dużo gorzej było na wyjazdach (4 pkt; bramki 13:55).
W inauguracyjnej kolejce podopieczni Meuszyńskiego ulegli 2:6 Zjednoczonym Żarów, a na drugie mecz nie pojechali. Dopiero w 3. kolejce przyszedł remis 3:3 z Iskrą Jaszkowa Dolna, a w 4. przyszła klęska 6:0 z Kryształem Stronie Śląskie. W 5. ekipa z Lubawki zdobyła pierwszy komplet „oczek” po zwycięstwie 4:0 z LKS Bystrzyca Górna. Niestety Orzeł w rundzie jesiennej wygrał jeszcze tylko 2 spotkania: 3:1 z Victorią Świebodzice w 7. kolejce oraz 2:1 z Pogonią Duszniki-Zdrój w 10. kolejce. Największą wpadkę orzeł zanotował w Tuszynie, gdzie przegrał aż 2:9 z miejscową Victorią. Jeszcze w ostatniej 15. kolejce drużyna Orła nie pojechała na mecz ze Zdrojem Jedlina-Zdrój. W przerwie zimowej skład wzmocnili dobrze znani w Lubawce – bramkarz Grzegorz Gruszka czy Arkadiusz Skrzypczak oraz Tomasz Szyszka, Mateusz Pieńkowski i Bartosz Siwak.
Trzy pierwsze kolejki rundy wiosennej to porażki ekipy z Lubawki: 2:0 ze Zjednoczonymi oraz po 2:1 z Gromem Witków i Iskrą Jaszkowa Dolna. Kwiecień i maj to gra w kratkę Orła. Zawodnicy z Lubawki odnieśli dwa zwycięstwa – 3:1 w Świebodzicach z Victorią i 4:1 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki oraz zanotowali 4 remisy: 0:0 z Piławianką Piława Dolna, po 1:1 z Kryształem i Pogonią oraz 2:2 ze Skałkami. W czerwcu zawodnicy Orła przegrali dwa pojedynki – 1:3 z Victorią Tuszyn i 6:0 z MKS Szczawno-Zdrój.
Jedenastu zawodników Orła zdobywało bramki. Najlepszym strzelcem zespołu został Krzysztof Musiał (na zdjęciu), który strzelił 22 gole.
Do wyróżniających się zawodników Orła należeli bez wątpienia: niezawodny pomocnik Łukasz Wincza oraz obrońca Lidwin.
Pogoń i Victoria
Za drużyną z Lubawki znalazły się jeszcze dwie ekipy – Pogoń Duszniki-Zdrój (16 „oczek”; 4-4-22) oraz Victoria Świebodzice (11pkt ; 3-2-25).Grzech

Czytaj również

#reklama
Porażka w pierwszym sparingu
W ostatnią sobotę piłkarze kamiennogórskiej Olimpii podejmowali w spotkaniu kontrolnym ekipę Zdroju Jedlina-Zdrój, uczestnika wałbrzyskiej klasy O. Niestety ten mecz wypadł gospodarzom bardzo słabo, ponieważ goście mieli dużo lepiej nastawione celowniki.
#SPORT
0
Przed nami jubileuszowy jarmark!
W najbliższą sobotę na kamiennogórskim rynku odbędzie się 201. jarmark staroci i rękodzieła. Impreza organizowana przez regionalistę Józefa Chęcia będzie miała wyjątkową oprawę. Na uczestników czekają nie tylko kramy, ale i konkurs oraz wystawa.
#AKTUALNOŚCI
0
Mapa zabytków
Między innymi Wałbrzych, Duszniki-Zdrój czy Chełmsko Śląskie znalazło się w gronie pierwszych lokalizacji oznaczonych na wyjątkowej mapie. Chodzi o projekt pod nazwą „Dolnośląska Mapa Zabytków Techniki”.
#RÓŻNE
0
Granie na Polanie
Rudawy Janowickie będą w najbliższy weekend rozbrzmiewały muzyką.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama