Siódma porażka Olimpii

Dzisiaj seniorzy kamiennogórskiej Olimpii ulegli 0:3 (0:1) w Legnicy trzeciej ekipie dolnośląskiej IV ligi - Orkanowi Szczedrzykowice. Autorami trafień byli: Wyżga, Ogórek i Filipiak.

Trenerowi Olimpii - Łukaszowi Kraszewskiemu przed spotkaniem wypadło ze składu 2 zawodników - Hadała i Sobierajski. Niestety już w 5. minucie naszą obronę i Damiana Powiertowskiego zaskoczył Wyżga, który trafił do pustej bramki. Pod drugą bramką próbę strzału oddał Sochacki (na zdjęciu), jednak Wójcik sparował futbolówkę na rzut rożny.
Grający w roli gospodarzy Orkan w 52. minucie podniósł rezultat na 2:0 - bramkę zdobył Ogórek. Po straconej bramce kamiennogórzanie nie mieli już nic do stracenia śmielej zaatakowali. Najpierw Schabiński przebiegł z piłką dobre 30 metrów na połowie rywale, ale nie zaskoczył Wójcika, a chwilę później Przemek Powiertowski pomylił się tylko o centymetry. Drużyna Orkana dobiła Olimpię w 88. minucie, kiedy do naszej siatki trafił Filipiak.
Orkan: Wójcik - Grygierczyk, Kłak, Ciunowicz, Rosa - Filipiak, Gambal, Wyżga (70’ Sidorowicz), Kociszewski (46’ Ogórek) - Śliwiński, Tański.
Olimpia: D. Powiertowski - K. Zasada, Łatka, Filip, Kraszewski - Sochacki, Domin, Siwak (75’ Młodziński), Duda (80’ Kwaśniewski) - P. Powiertowski, Buda (60’ Schabiński).

Zarośnięte groby
– Serce się kraje, kiedy się na to patrzy – skarży się nasza Czytelniczka, która odwiedziła w weekend groby bliskich w Kamiennej Górze. – Zarośnięte aleje, wybujały żywopłot, bałagan.
9
Siedem trafień juniorów (galeria)
Dzisiaj juniorzy kamiennogórskiej Olimpii podejmowali w spotkaniu ligowym zespół Gryfa Gryfów Śląski. Gospodarze wypunktowali rywali, aplikując im bagaż aż 7 bramek.
0
Tablica dla profesora (galeria)
Od czwartku w Kamiennej Górze gości delegacja z USA. To potomkowie właścicieli dawnych zakładów tkackich, ale też najbliższa rodzina słynnego kamiennogórzanina, Viktora Hamburgera. W sobotę w Powiatowym Centrum Edukacji odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy na cześć naukowca.
0
50 lat poradni (galeria)
W piątek 6 października odbyła się uroczystość połączona z konferencją naukową z okazji jubileuszu pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamiennej Górze. W sali obrad starostwa powiatowego zjawili się ważni goście. Udział wzięła m.in. wiceminister Marzena Machałek, wicemarszałek Iwona Krawczyk. Była też delegacja z USA.