Sędzia podarował rzut karny (galeria)

Dzisiaj na boisku przy ul. Sportowej w Kamiennej Górze juniorzy Olimpii Kamienna Góra podejmowali w ramach dolnośląskiej ligi juniorów wyżej notowaną ekipę Lechii Dzierżoniów. Rywale przeważali i wygrali 3:1 (2:0). Niestety arbiter przy rezultacie 2:0 odgwizdał rzut karny z „kapelusza’ dla przyjezdnych. Najładniejszego gola spotkania zdobył Kumorek.

Pierwszy strzał na bramkę kamiennogórzan oddał Wasilewski w 4. minucie. Dziesięć minut później Wiktor przymierzył z rzutu wolnego, jednak piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców i wyszła na rzut rożny. W 19. minucie rzut rożny wykonał Januszewski – kapitan Lechii zacentrował piłkę na głowę Terpiłowskiego i było 0:1. Po 4 minutach zrobiło się 0:2. Autorem gola był Okarma.
W 55. minucie podczas walki teatralnie upadł w polu karnym Olimpii jeden z piłkarzy Lechii, a arbiter użył niesłusznie gwizdka. Do jedenastki podszedł Januszewski – Barszczewski wyczuł intencje strzelca, jednak piłka skozłowała i wturlała się do naszej siatki. W 80. minucie kapitalny strzał z zerwaniem „pajęczyny” popisał się Kumorek.
Olimpia: Barszczewski – Filip. Bijak, Sobolewski, Młodziński – Wiktor (72’ Obidowski), Guzik, Wilczak (50’ Zając), Kumorek – Gozdur, Danecki.
Lechia: Spaleniak – Mikołajczyk, Ziółkowski, Januszewski, Budai – Okarma, Mazur, Drąc, Aleksiuk – Rzepski, Wasilewski.

Kto zaopiekuje się Twoim dzieckiem w wakacje?