Remiszewska dziewiąta

W sobotę, 23 czerwca odbył się Bieg Strzegomska Dwunastka na dwóch dystansach 12 i 6 km. Dziewiątą lokatę na tym drugim dystansie wywalczyła kamiennogórzanka Aneta Remiszewska (na zdjęciu), natomiast dziesiąty był Grzegorz Bublis na dłuższej trasie.

Krótszy bieg kobiet zdominowała wałbrzyszanka - Anna Wyszowska (22:44) z Karkonosz Running Team. Na 9.pozycji sklasyfikowano Anetę Remiszewską (31:39) z Kamiennej Góry, natomiast 31. była Violetta Popławska (34:54) z Jarkowic. Do mety dotarło 60 zawodniczek.
Wśród panów najszybszy był Paweł Drozdowski (20:33) z Błysku Fejmu Bielawa. Szesnasty był Krzysztof Trawiński (26:32), a 42. Dariusz Jurkowski (31:39- obaj z Kamiennej Góry).
Dłuższy bieg pań zdominowała Sonia Rozumkiewicz (48:55) ze Świdnickiej Grupy Biegowej. Alicja Jęczmieniak (59:12) z Team Lubawka uplasowała się na 14. pozycji, a kamiennogórzanka Barbara Trawińska (1:00:19) była 20. W imprezie wystartowały jeszcze dwie zawodniczki z Lubawki – Beata Śnieżna (1:06:45) oraz Małgorzata Cedzidło (1:12:22), które odpowiednio zajęły 42. i 62. miejsce.
Zawody w gronie panów wygrał Czech – Pavel Bryndl (40:58). Grzegorz Bublis (46:19) z Kamiennej Góry zamknął pierwszą dziesiątkę. Paweł Cedzidło z Lubawki ukończył rywalizację na 61. pozycji z rezultatem 54:28, a Dariusz Śnieżny (56:04) z Team Lubawka wywalczył 77. lokatę. Mieszkaniec Jarkowic – Andrzej Popławski (58:34) był w tym biegu 109. Karol Leszczyński (59:39) z Team Lubawka zajął 120. miejsce, natomiast Arkadiusz Haliniak (1:02:20) z Kamiennej Góry przybiegł na 149. pozycji.

Wójcik wzmocniła wicemistrza Polski
Kamiennogórzanka Aleksandra Wójcik (na zdjęciu) w nowym sezonie 2018/2019 będzie reprezentowała barwy wicemistrza Polski i uczestnika Ligi Mistrzów – ekipę ŁKS Commercecon Łódź.
0
Jubileuszowa Sudecka Setka
Już po raz 30 w Boguszowie-Gorcach odbył się 22 czerwca – Nocny Ultramaraton Górki. Na poszczególnych dystansach 100, 72 i 42 km triumfowali – Piotr Skwarek, Łukasz Dziądziak i Miłosz Szczęśniak.