DO GÓRY
#reklama

Powrót po dwóch latach


     
    Udostępnij

Kamiennogórska załoga - Piotr Hatlaś wraz z pilotem Michałem Paździurem po 2 latach przerwy powróciła do ścigania. Załoga wystartowała w Rajdowym Pucharze Ziemi Zachodniej 2018 - Radkowskim Trakcie. Niestety załoga zakończyła start na 8-oesie.

W rajdzie zaprezentowało się aż 99 załóg, jednak do mety dotarło tylko 68 aut. Nasz team powrócił do ścigania po dłuższej przerwie – samochodem volkswagen polo w klasie 5.
Był to dla naszych rajdowców inauguracyjny start - nowo przebudowanym autem. Rajd trwał 2 dni. Pierwszego był prolog oraz dwa oesy, który ukończyli na 4. miejscu w klasie i 15. w klasyfikacji generalnej. Niestety podczas jazdy wyszło parę rzeczy, których nie dało się przewidzieć i Harnaś Team pracował do 1 w nocy, aby móc wystartować w niedzielę. Udało się na czas usunąć wszystkie usterki. Drugiego dnia wystartowały 94 duety, które miały do przejechania 9 odcinków specjalnych.
Po 7. odcinku Hatlaś z Paździurem wskoczyli na 1. miejsce w swojej klasie z przewagą 9 sekund nad najgroźniejszymi rywalami.
- Niestety na 8 odcinku ukręciliśmy półoś i musieliśmy wycofać się z bardzo szybkiego rajdu, gdzie prędkość na niektórych odcinkach wynosiła nawet 180 km. – mówi Michał Paździur. - Była niezła adrenalina. Dziękujemy sponsorom, bez których nasz start byłby niemożliwy.
Rajd w klasyfikacji generalnej wygrała para – Janusz Lelek z pilotem Sławomirem Kołodziejem (mitsubishi lancer; klasa 6).

Foto: Auto Harnaś Rally Team

Grzech

Czytaj również

#reklama
Dwa rodzynki
W niedzielę, 8 kwietnia we Wrocławiu rozegrano 2. H2O Półmaraton. Udział w nim wzięło dwóch zawodników z Kamiennej Góry i Chełmska Śląskiego – Daniel Wójcik i Piotr Lewandowski.
#SPORT
0
Bąk MVP turnieju
Drużyna młodzików Gwardii Wrocław wzięła udział w XX Maratonie Piłka Siatkowej Młodzików w Łebie. W zwycięskim zespole z powodzeniem grał kamiennogórzanin – Michał Bąk, wychowanek Sudetów Kamienna Góra.
#SPORT
0
Zdobywca Góry Parkowej już w sobotę (będą utrudnienia!)
Już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia, odbędzie się VII edycja Biegu Zdobywca Góry Parkowej oraz IV Mistrzostw Kamiennej Góry w Nordic Walking. Organizatorzy zapraszają do kibicowania. Przypominamy też, że w związku ze sportową imprezą przewidywane są utrudnienia komunikacyjne na kilku ulicach miasta.
#RÓŻNE
0
Spacer wśród śmieci
Niestety rozpoczęcie sezonu spacerowego z nadejściem wiosny psują nie tylko amatorzy wypalania traw. Pozytywne wrażenia z obserwacji przyrody budzącej się do życia wciąż niweczą dzikie wysypiska.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama