Postrzelali przed ligą (galeria)

W niedzielę, 11 marca w Kamiennej Górze – zawodnicy miejscowej Olimpii zagrali ostatni mecz testowy przed rundą rewanżową. Ich rywalem był KS Łomnica. Olimpia wygrała 4:2 (1:0).

Niżej notowani goście nie przestraszyli się kamiennogórzan i od pierwszego gwizdka polowali na bramkę. Ich pierwszy filmowy kontratak zmarnował zawodnik testowany. W rewanżu golkipera gości postraszył Duda. W 17. minucie Woś uderzył z pierwszej piłki, ale na posterunku był Damian Powiertowski, natomiast pod bramką rywali bramkową sytuację popsuł Sochacki. W 37. minuta Hadała ograł jednego z obrońców gości i wpakował piłkę do statki gości.
Pierwsi o sytuacje bramkowe postarali się zawodnicy z Łomnicy. Najpierw Hołdę na murawie położył Woś, jednak Przemek Powiertowski w ostatniej chwili wybił piłkę, a potem Habasiński mógł doprowadzić do remisu.
Gospodarze między 53 a 55 minutą zdobyli 2 bramki. Ich autorem był Duda. Jeszcze w 60. minucie młody Filip przymierzył przy krótkim słupku i zrobiło się 4:0. Podopieczni Piotra Aleksiejewa postawili wszystko na jedną kartę i zdołali uzyskać dwa trafienia. Gole dla przyjezdnych strzelili - zawodnik testowany i Przywara z rzutu karnego.
Olimpia: D. Powiertowski – Młodziński, K. Zasada, J. Zasada, Topolski – Kwaśniewski, Filip, Sochacki, Cukier- Duda,Domin/Hołda, Bieńkowski, Masiel,Hadała, P. Powiertowski, Kraszewski.
KS: Zaw. testowany – Krupa, Ślusarczyk, Szlęk, Podhorodecki – Zych, Przywara, Rhoda, Habasiński – zaw. testowany, Woś/Aleksiejew.

Prezydent na rynku
Dziś po południu (poniedziałek) odwiedził Kamienną Górę prezydent RP Andrzej Duda. Spotkanie z mieszkańcami trwało ok. 1,5 godziny.
10
Protest przed wizytą
Witryna kamiennogórskiej księgarni „Atena” zmieniła swój wygląd tuż przed wizytą Andrzeja Dudy. – To mój protest przeciw łamaniu konstytucji przez prezydenta – mówi Krystyna Czerniga, właścicielka „Ateny”.
71
Szykują rynek dla prezydenta
Od rana (poniedziałek 12 marca) trwają przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze. Na płycie rynku montowane są metalowe bariery. Ekipy Spółki Mieszkaniowej i starostwa intensywnie sprzątają centrum miasta.
3
Nocne Arado
Już za tydzień kolejna niezwykła przygoda z podziemna trasą turystyczną w Kamiennej Górze.