Postraszyli lidera

W ostatnią niedzielę młodziki Sudetów Kamienna Góra (na zdjęciu) wybrali się na turniej ligowy do Oławy. Podopieczni Tomasza Wyszomirskiego z imprezy na imprezę grają coraz lepiej. Niestety kamiennogórzanie ulegli w 2 spotkaniach po 1:2 Ikarowi Legnica i Olavii Oława.

W pierwszej grze zawodnicy Tomasza Wyszomirskiego grali z wyżej notowanym Ikarem. Ekipa z Legnica kontrolowała inauguracyjnego seta, wygrywając na przewagi 26:24. Drugi set to znacznie lepsza gra Sudetów, którzy wygrali na luzie 25:18. Najwięcej „oczek” dla naszego zespołu zdobył Pietrzykowski, którego dzielnie wspierał Sura. W tie-breaku szczęście było po stronie Ikara, który wygrał seta 15:12.
W drugiej grze Sudety grały z liderem. Zespół Olavii grał swoje, zwyciężając przewagą sześciu „oczek” (25:19). Po krótkiej przerwie kamiennogórzanie zaskoczyli gospodarzy. Szkoleniowiec Sudetów dobrze taktycznie nastawił swoich zawodników i głównie dzięki Pietrzykowskiemu i Surze nasi siatkarze miażdżyli lidera - 25:13. Świetną zmianę na zagrywce dał również Kwiatkowski. Niestety w tie-breaku ponownie lepsi byli miejscowi, wygrywając minimalni 15:12.
Sudety: Grzyb – Pietrzykowski, Sura, Pakiet, Kiepas, Pałucki, libero M. Czyński/K. Czyński, Jankowski, Benhalima-Lisowska, Łachunowicz, Kwiatkowski, Wąs.