PoPoLuPo atakuje

Na dobre ruszył sezon kolarstwa górskiego na Dolnym Śląsku. W ostatnią niedzielę, 6 maja miłośnicy dwóch kółek ścigali się w Pucharze Strefy MTB Sudety – Grand Prix Walimia. Na trasie widoczni byli w nowych strojach kolarze PoPoLuPo Kamienna Góra (na zdjęciu).

Kamiennogórska grupa wystartowała w Walimiu w 6-osobowym składzie.
Najlepiej z dystansem mega (49 km) poradził sobie Michał Kanera (2:41:12) z Ghost Team. Za nim na linii mety zameldowali się Wojciech Halejak (2:50:12) z JAG-2 oraz Janusz Klimaszewski (2:52:14) z AZS-u Wrocław. Na 90. pozycji sklasyfikowany został Dariusz Gac (4:34:19) z PoPoLuPo Kamienna Góra. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Cirluk (3:42:11) z AZS-u Wrocław.
Bezkonkurencyjny na krótszym dystansie 26 km okazał się Gracjan Krzemiński (1:30:58) z Mitsubishi Team, który wyprzedził nieznacznie – Piotra Sułka (1:32:10) z Bike Świdnica i Bartosza Łysaka (1:32:42) z Team Głuszyca.
Wysokie 19. miejsce w stawce 270 zawodniczek i zawodników zajął Paweł Łabuda (1:47:38) z PoPoLuPo. Pozostali zawodnicy z tego kamiennogórskiego klubu – Alfred Przemieniecki (1:53:19), Sławomir Hatlaś (1:58:01), Krzysztof Czarnecki (2:12:04), Aleksandra Łabuda (2:18:27; 2. w K-2; 6. w open kobiet) uplasowali się odpowiednio na: 34., 45., 94., i 121. pozycji.

Baty od gospodarzy
Prawdziwej klęski w Łomnicy doznali piłkarze Włókniarza Chełmsko Śląskie, ulegając wiceliderowi jeleniogórskiej klasy A na ich terenie aż 10:0 (4:0).
0
Autsajder się postawił
Na skazanie jechali do Miłkowa zawodnicy Victorii Czadrów. Przy lepiej nastawionych celownikach mógł być nawet remis. Honorową bramkę dla Czadrowa zdobył Przemek Orszulak. Miejscowi wygrali 3:1 (3:1).