Pogrom Uranu

Gospodarze z Pub-Gola Jelenia Góra nie pozostawili suchej nitki na Uranie Okrzeszyn, pokonując wysoko 7:0 (4:0) rywali w potyczce jeleniogórskiej klasie B.

Na boisku Czarne w Jeleniej Górze odbył się niedzielny mecz. Inauguracyjnego gola na odnowionym obiekcie uzyskał Kuśnicki w 9. minucie. Ten sam zawodnik bardzo szybko skompletował klasycznego hattricka, trafiając dostatki Uranu w 23. i 40. minucie. Jeszcze przed przerwą trafił Hamowski.
Siedem minut po wznowieniu drugiej części gry ponownie skutecznością popisał się Kuśnicki, który trafił z rzutu karnego. Kolejne dwa trafienia dla miejscowych zanotowali Pawlikowski w 60 i Szabat w 81. Goście próbowali zdobyć przynajmniej honorowe trafienie, jednak Jarosz zachował czyste konto.
Pub-Gol: Jarosz - Chromik (46' S. Hamowski), Rudy, Modrzyk, Wiklik (60' M. Baranowicz) - Smolak (46' Szabat), Walczak, Kuśnicki (60' P. Baranowicz), P. Hamowski (46' Pawlikowski) - Grabski, Gawroński.
Uran: Kurnyta - L. Rosiek, Jeleń, Bryś, Bulkiewicz (70' Kopczyński) - Kusior, Piętka (78' Janusz), Z. Rosiek, Stawarz - Tokarczyk, Wieczorkiewicz.

Faworyt nie zawiódł (galeria)
Papierowym faworytem niedzielnej potyczki pomiędzy Płomykiem Borówno a Orłami Lipienica byli gospodarze, którzy nie zawiedli. Już do przerwy miejscowi prowadzili 4:1. Po przerwie podopieczni Tomasza Resela dokończyli działa zniszczenia.
0
Pobili bejsbolem... za ciastko!
– 25-letni wałbrzyszanin i 24-letnia mieszkanka Kamiennej Góry użyli kija bejsbolowego i zażądali od poszkodowanego wydania pieniędzy – mówi sierż. szt. Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji.
1
Wodociąg w oddali
Wbrew tytułowi ta sieć, w którą dawno zostały wyposażone inne wioski w gminie, w Jarkowicach jest całkiem blisko. Biegnie nawet przez wieś, przecinając ją jakby w połowie. Podczas gdy mieszkańcy po jednej stronie rzeki już od lat mogą z wodociągów korzystać, ci z drugiej strony ciągle czekają na ten luksus. Wszystko wskazuje na to, że poczekają jeszcze długo. Wizja wody z kranu w ich domach oddala się z roku na rok.