Pierwsza wiktoria Czarnych (galeria)

Dzisiaj piłkarze Czarnych Przedwojów (na zdjęciu) podejmowali w pojedynku jeleniogórskiej klasy A - dużo wyżej notowanego rywala z Miłkowa. Piłkarze Halniaka prowadzili do przerwy 2;1, jednak w drugiej połowie gospodarze przechylili zwycięstwo na swoją korzyść. Miejscowi wygrali 3:2.

Pojedynek rozpoczął się z 35 minutowym opóźnieniem. Dobrze pojedynek weszli goście, którzy po trafieniu z bliska Miguela Ortiza wyszli na prowadzenie. W 26. minucie na raty sposób na Wojciecha Migacza znalazł Hobgarski. Dziewięć minut później do siatki przyjezdnych trafił Kurek i do przerwy było 1:2.
W 56. minucie Maciulewicz chciał dośrodkować futbolówkę w pole karne gości, jednak wyszedł z tego przypadkowo kapitalny strzał (2:2). W 67. minucie miejscowi zadali decydujący cios Halniakowi. Najpierw na bramkę gości uderzył piłkę Maciulewicz – futbolówka odbiła się od słupka, a dobił ją z bliska Kwaśniewski. Obie ekipy starały się o zmianę wyniku, ale obaj bramkarze spisywali się bez zarzutu.
To pierwsza wygrana w rundzie jesiennej Czarnych.
Czarni: W. Migacz – Pietrzykowski, Wasilewski, P. Migacz, Nieradko – Gądek (80’ Stepko), Wąs (76’ Gucwa (90’ Bijak), Kwaśniewski, Kisiel – Kurek (66’ Doliński), Maciulewicz.
Halniak: Fiut – Bukowski, Stelmach, Jakubiak, Ługowski – Miguel Ortiz, Krzysztofiak (46’ Szymczyk), Kędzierski, El Hlaovi – Hobgarski (66’ Sawicki), Szaraniec.

Czy jesteś zadowolony z jakości powietrza w Twojej miejscowości?
#ankieta

Kamiennogórski ślad
W środę 15 listopada obchodzimy 155. lecie urodzin noblisty Gerharta Hauptmanna. Pisarz urodził się w Szczawnie-Zdroju, a dorosłe życie spędził w Jagniątkowie w Jeleniej Górze. Jest w biografii jego rodziny jednak również kamiennogórski akcent.
0
3 za 3
Warto w czwartek 9 listopada wybrać się do Wałbrzycha. Tamtejsza atrakcja – Stara Kopalnia, czyli centrum nauki i sztuki zorganizowane w dawnej kopalni Julia – obchodzi 3. urodziny.
0
Zmiany w pociągach
Od przyszłego roku dużo zmieni się w kursowaniu szynobusów przez Kamienną Górę i Lubawkę.
2
Patriotyczny rajd
Odział PTTK Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na specjalną wyprawę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zgodnie z zapowiedziami w Kamiennej Górze odbędzie się Rajd z Flagą.