Nowak z Elaną w II lidze

Piłkarze Elany Toruń po dwóch zwycięstwach nad Chemikiem Bydgoszcz – 5:2 i 4:0 zdobyli Puchar województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zespół z Torunia wygrał ostatni mecz ligowy 5:1 z Unią Solec Kujawski i uzyskał awans do II ligi. Podstawowym bramkarzem Elany był kamiennogórzanin - Michał Nowak (na zdjęciu).

Za wygraną w pucharze drużyna Elany otrzymała nagrodę finansową w postaci 30 tysięcy złotych oraz 2 puchary (jeden przechodni, drugi na własność), medale oraz sprzęt sportowy.
Drużyna Elany dzięki wygranej w województwie uzyskała prawo startu w Pucharze Polski w sezonie 2018/2019. Do rywalizacji zespół z Torunia przystąpi we wrześniu i będzie mógł wylosować rywala z najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce.
W niedzielę drużyna Elany pojechała do Solca Kujawskiego. Już do przerwy było 0:3. Elana ostatecznie wygrała 5:1 po golach Stefanowicza (25., 53. - oba z rzutów karnych), Lenkiewicza (31.), Kozłowskiego (35., 68.). Nowak w 79. minucie przepuścił strzał Smolarczyka. Cały mecz bramki ekipy z Torunia strzegł kamiennogórzanin (19 spotkań w wyjściowej jedenastce i w 10. zachował czyste konto).
Elana w II lidze będzie rywalizować z wieloma renomowanymi klubami w Polsce, w tym z wielokrotnymi Mistrzami Polski - Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź.

„Misza” w kadrze Polski
Zaledwie 15-letni kamiennogórzanin Michał Bąk (194 cm), były zawodnik Sudetów Kamienna Góra, a obecnie Gwardii Wrocław dostał powołanie do szerokiej 18-osobowej kadry Polski kadetów.
0
Faworyci nie zawiedli (galeria)
Przez dwa weekendowe dni na kortach w Kamiennej Górze rozegrano III Memoriał Janusza Święcickiego w trzech kategoriach – open, + 50 oraz w deblu. W singlu triumfowali Rafał Kuniej (na zdjęciu), Waldemar Walkowicz oraz w deblu – Grzegorz Święcicki/Waldemar Walkowicz.
0
Walka do ostatniego gwizdka (galeria)
W niedzielę zespół Czarnych Przedwojów podejmował w spotkaniu ligowym zawodników Pogoni Wleń. Gospodarze pokonali rywali 4:3 (2:1). Hattrickiem dla miejscowych popisał się Kurek.