Nowak w jedenastce kolejki

Bardzo zacięte spotkanie II ligi zobaczyli kibice w Toruniu. Miejscowa Elana w potyczce na szczycie pokonała 2:1 Radomiaka Radom. W zespole gospodarzy zaimponował nie po raz pierwszy kamiennogórzanin Michał Nowak, który wygrał w nim m. in. cztery pojedynki sam na sam z zawodnikami gości. Fachowcy docenili klasę Michała, wybierając go do „11” kolejki.

W pierwszej oba zespoły starały się o zdobycie bramek, jednak na przeszkodzie stanęli dobrze grający golkiperzy – Nowak (na zdjęciu) i Haluch w zespole z Radomia. Nasz golkiper kapitalnie interweniował przy strzałach Leandro w 32. oraz Szuprytowskiego w 42.minucie.
Zaraz po przerwie Nowaka postraszył Mikita. Niewykorzystane okazje zemściły się na przyjezdnych. W 59. minucie sposób na Halucha znalazł Urbański i zrobiło się 1:0. Po stracie bramki goście rzucili się do ataku. W 71. minucie Nowak dwoił się i troił, broniąc w jednej akcji najpierw uderzenie Bruno Luza, a chwilę później dobitkę Jakubika. W 75. minucie arbiter pojedynku podyktował rzut karny dla Radomiaka. Skutecznym strzałem z „wapna” popisał się Leandro. Rezultat spotkania ustalił w 77. minucie dla gospodarzy Kościelniak.
Po tej wygranej beniaminek II ligi – Elana Toruń traci do prowadzącego w lidze Widzewa Łódź tylko 2 „oczka”.

Wójcik MVP meczu
W ostatni weekend w Radomiu został rozegrany turniej towarzyski kobiet z udziałem 3 drużyn Ligi Siatkówki oraz wicemistrza Francji. Pierwsze miejsce w imprezie zajął ŁKS Commercecon Łódź, w którym pierwsze skrzypce obok Bociek grała kamiennogórzanka Aleksandra Wójcik (na zdjęciu).