Nokaut w drugiej odsłonie

W Pisarzowicach spotkali się sąsiedzi z tabeli – miejscowy Kwarc i Włókniarz Chełmsko Śląskie. Mecz miał dwa oblicza. Pierwsze dla gospodarzy, a drugie dla przyjezdnych. Bohaterem gości na wagę trzech „oczek” został Lewandowski. Przyjezdni pokonali miejscowych 3:2 (0:2).

Już w 2. minucie Mateusz Łukasik przeprowadził śmiały rajd, ale nie trafił do bramki w sytuacji sam na sam z M. Głowackim. Po dwóch kwadransach szarżę Dudy w polu karnym Włókniarza faulem przerwali obrońcy gości. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno” Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i się pomylił. Dziewięć minut później ponownie arbiter użył gwizdka w „16” przyjezdnych po przekroczeniu przepisów gry na Mateuszu Łukasiku. Ponownie do piłki podszedł Duda, ale tym razem pokonał M. Głowackiego. Tylko minutę czekali miejscowi kibice na 2 bramkę. Najpierw na bramkę gości uderzał Duda (na zdjęciu przy piłce) – golkiper sparował futbolówkę był jednak bezradny przy dobitce Łukasza Łukasika z 5 metrów. Zawodnicy Włókniarza w ostatniej minucie mieli swoją okazję bramkową, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Zarzycki.
W drugiej połowie kibice przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ bramki zdobywali już tylko zawodnicy z Chełmska Śląskiego. Najpierw Wieczorkiewicz odebrał futbolówkę Łepskiemu i wykorzystał okazję w 53. minucie. W następnej akcji (rzut wolny) w rękę został trafiony Dudzik i sędzia podyktował rzut karny. Stały fragment gry wykorzystał dla gości Gracjan Głowacki. W 73.minucie przyjezdni stracili Wieczorkiewicza, który ujrzał dwie żółte kartki. To nie załamało Włókniarza. W 86. minucie w sporym zamieszaniu podbramkowym futbolówkę do siatki Migacza wepchnął Lewandowski.
Kwarc: Migacz – Zarzycki, M. Łukasik, Siejka, Dudzik (84’ Krzyżak) – Olszak, Łepski, Hadała, Siwiński – Duda, Ł. Łukasik (81’ Potoniec).
Włókniarz: M. Głowacki – Borys (46’ Zbrzyzny), Ziembicki, Gregorczyk, Sztejkowski – Zając, Wójtów, Lewandowski, G. Głowacki – Kiełbasa, Wieczorkiewicz.

Czy wakacje w regionie uważasz za udane?
#ankieta

Osiem bramek
Dużo bramek i ciekawej gry oglądali kibice w Mysłakowicach, gdzie miejscowy Orzeł podejmował Budowlanych Wojcieszów. Gospodarze wygrali mecz 5:3 (3:2).
0
Minimalna przegrana
Piłkarze Czarnych Przedwojów dobrze spisywali się w ostatnich pojedynkach ligowych. Niestety w ostatnią niedzielę ulegli po wyrównanej walce 2:3 (1:2) Halniakowi Miłków.