Niemiec pierwsza w kategorii

W sobotę (14 lipca) Jodłownik/k Dzierżoniowa był miejscem rozgrywania VI edycji Pucharu Strefy MTB. Piętnasty na krótszym dystansie był Paweł Łabuda z PoPoLuPo Kamienna Góra, natomiast Dominika Niemiec (na zdjęciu) z Kamiennej Góry była najszybsza w swojej kategorii M-20, a druga w gronie pań.

Na dłuższym dystansie 50 km najlepiej poradził sobie Łukasz Klimaszewski (3:06:50) z Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław. Jedyny w tym gronie zawodnik PoPoLuPo - Dariusz Gać (3:46:58) zajął 41. lokatę.
Trasę mini długości 25 km najszybciej pokonał Czech – Tomas Śevcu (1:15:40) z HSK Cycling Team. Z bardzo dobrej strony pokazał się w tym wyścigu Paweł Łabuda (1:25:11) z PoPoLuPo. Na 25. pozycji znalazł się Alfred Przemieniecki (1:29:54), a 47. był Sławomir Hatlaś (1:39:58; 23.w M-40), również z PoPoLuPo.
Kamiennogórzanka Dominika Niemiec (1:43:14) ze SKS Pławna była najlepsza w gronie kobiet, zajmując 55. lokatę.
Jej starszy brat Marcin Niemiec (1:49:27) z MTB Lubawka zajął 74.miejsce, natomiast Aleksandra Łabuda (1:51:07) wywalczyła 82. pozycję. Robert Gorczyca (1:56:29) i Joanna Olejniczak (2:05:59 – wszyscy z PoPoLuPo) sklasyfikowani zostali odpowiednio na 93. i 112. miejscu. Zawodnik MTB Lubawka – Jakub Kopyść (2:07:59) był 118., natomiast Jakub Olejniczak (2:09:39) z PoPoLuPo uplasował się na 121. pozycji.

Kamiennogórzanie zamknęli tabelę
Sezon piłkarski 2017/2018 w grupie zachodniej czwartej ligi był niezwykle zacięty. Pierwsze miejsce rzutem na taśmę zdobyli w ostatniej kolejce piłkarze Apisu. Drużyna z Jędrzychowic jednak w barażu o III ligę doznała klęski 7:1 z Foto Higieną Gać. Do rewanżu nie przystąpiła. Niestety z rozgrywkami żegna się beniaminek Olimpia Kamienna Góra.
1
Festiwalowe lato w regionie
Latem kultura zamiera? Nieprawda!
3
Mało nas
W 2017 roku powiat kamiennogórski zamieszkiwało 44 tys. osób. Mniejsze są tylko powiaty górowski i milicki. Statystycy z GUS zauważyli ponadto, że ubytek liczby mieszkańców miał miejsce w 23 powiatach, szczególnie w tych położonych na południu i na zachodzie województwa. Kamiennogórski nie był pod tym względem wyjątkiem.