Niemiec druga w generalce

Ostatnia 8 runda finałowych zawodów Strefy Sudety 2018 rozegrana została 16 września na ścieżkach wytyczonych w bielawskiej części Gór Sowich na dwóch dystansach 20 i 40 km.

Dystans mini należał do Wojciecha Karpierza (1:04:04). Wysokie 20. miejsce wywalczył Alfred Przemieniecki (1:16:04;3.w M-40) z PoPoLuPo Kamienna Góra. Pozostali zawodnicy tej formacji: Paweł Łabuda (1:18:37) zajął 30. lokatę, Krzysztof Czarnecki (1:24:01) był 43, Sławomir Hatlaś (1:24:26) sklasyfikowany został na 45.pozycji. Kamiennogórzanka Dominika Niemiec (1:29:58) z SKS Pławna uplasowała się na 73. miejscu w open, natomiast Jakub Kopyść (1:32:16) z MTB Lubawka był 80. Robert Gorczyca (1:32:26) zajął 84. pozycję, Michał Jóźwiakowski (1:32:40) przyjechał „oczko” niżej, natomiast Aleksandra Łabuda uzyskała czas 1:35:32 (wszyscy PoPoLuPo Kamienna Góra. Dwie młode zawodniczki MTB Lubawka – Gabriela Niciejewska (1:52:41) oraz Agnieszka Ptak (1:52:42) z Błażkowa wywalczyły odpowiednio 138. i 139. miejsce wśród 167 zawodników.
Mieszkaniec Boguszowa-Gorc – Filip Helta (1:59:28) zdominował trasę mega długości 40 km. Doświadczony kowarzanin Mirosław Sokołowski (2:57:24) był 59, a Dariusz Gać (4:25:17) z PoPoLuPo ukończył rywalizację na 87. miejscu.
Po zakończeniu wyścigu dokonano podsumowania 8 tegorocznych edycji. W kategorii open mini najwięcej punktów we wszystkich edycjach zgromadził Piotr Sułek (2990). Rywalizację kobiet wygrała Marta Garnek (2906) z Dzierżoniowa, wyprzedzając Dominikę Niemiec (2762 – wystartowała tylko w 7 edycjach) i Aleksandrę Łabudę (2596) z Przedwojowa (na zdjęciu).
W mega najlepszymi po 8.edycjach byli Alina Serafin (2806) z Opola i Wojciech Halejak (2963 pkt). Klasyfikację drużynową w mini wygrali zawodnicy Dream-Bike Bielawa, którzy zgromadzili 10820 „oczek”. Drugie było PoPoLuPo Kamienna Góra (10024), a na 3. miejscu wylądował Sowie Team (9412 pkt). MTB Lubawka zajął 10. miejsce (1350 „oczek”).
W kategorii mega najwięcej „oczek” zgromadził Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław (5384). Na 7. pozycji znalazł się PoPoLuPo z 1341punktami.

Ósemka odważnych
Gniezno w ostatnią niedzielę -16 września było miejscem rozgrywania już 41. Biegu Lechitów na dystansie półmaratonu. Zwycięzcą imprezy został Arkadiusz Gardzielewski. Na 66. pozycji przybiegł Robert Oskulski z Kowar.