DO GÓRY

„Misza” w kadrze Polski


     
    Udostępnij

Zaledwie 15-letni kamiennogórzanin Michał Bąk (194 cm), były zawodnik Sudetów Kamienna Góra, a obecnie Gwardii Wrocław dostał powołanie do szerokiej 18-osobowej kadry Polski kadetów.

Michał (na zdjęciu) przygodę z siatkówką rozpoczynał w SP nr 1 w Kamiennej Górze. Następnie grał ponad 2 sezony w młodzikach Sudetów. Niestety sekcja się rozwiązała i kamiennogórzanin został zaproszony na obóz przygotowawczy w Gwardii Wrocław. Tam się spodobał i jego kariera w ekipie z Dolnego Śląska nabrała rozpędu. W sezonie 2016/2017 był w kadrze województwa. Obecny rok jest przełomowy. Drużyna Gwardii Wrocław pod wodzą Tomasza Barańskiego wywalczyła mistrzostwo DŚ młodzików. Następnie klub uzyskał awans do finałów MP, które odbyły się w Dębicy. „Misza” wraz z zespołem otarł się o podium, zajmując wysokie 4. miejsce w kraju. Jego bardzo dobra gra jako atakującego została dostrzeżona przez trenerów kadry Polski.
Michał Bąk w dniach 14-17 czerwca wraz z 17 innymi najlepszymi młodymi siatkarzami m.in. z: Dunajca Nowy Sącz, Lotosu Gdynia, Jastrzębskiego Węgla czy Gwardii Wrocław trenował intensywnie w Krakowie. Nasz młody narybek ćwiczył dwa razy dziennie. Było dużo zajęć z piłkami, które koordynowało dodatkowo 4 trenerów asystentów. Najlepsza 18 w kraju spotka się jeszcze na wakacyjnym campie w Białej Podlaskiej. Z tej grupy do ścisłej kadry trener wybierze 12-14 zawodników.

Grzech

Czytaj również

#reklama
Faworyci nie zawiedli (galeria)
Przez dwa weekendowe dni na kortach w Kamiennej Górze rozegrano III Memoriał Janusza Święcickiego w trzech kategoriach – open, + 50 oraz w deblu. W singlu triumfowali Rafał Kuniej (na zdjęciu), Waldemar Walkowicz oraz w deblu – Grzegorz Święcicki/Waldemar Walkowicz.
#SPORT
0
Walka do ostatniego gwizdka (galeria)
W niedzielę zespół Czarnych Przedwojów podejmował w spotkaniu ligowym zawodników Pogoni Wleń. Gospodarze pokonali rywali 4:3 (2:1). Hattrickiem dla miejscowych popisał się Kurek.
#SPORT
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 25/2018 (914)?
#AKTUALNOŚCI
0
Uwaga! Nadchodzi załamanie pogody
Lato ma się zacząć gwałtownymi zamianami aury. Meteorolodzy zapowiadają burze z gradem.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama