DO GÓRY
#reklama

Misan ukończyła Katorżnika


     
    Udostępnij

W Lublińcu po raz dwunasty odbył się Bieg Katorżnika na dystansie ponad 13,5 km. Najlepsze czasy uzyskali Maciej Januszewski i Anna Ficner. W imprezie po raz pierwszy wystartowała kamiennogórzanka Sara Misan (na zdjęciu w środku).

Bieg Katorżnika to jedna z najtrudniejszych i najpopularniejszych imprez w Polsce. Zawodnicy mają do pokonania dystans ponad 13 km przez bagna, lasy i wodę. Dodatkowo trzeba pokonać czołgając się kilkanaście różnych przeszkód sztucznych i naturalnych.
Kategorię mężczyzn zdominował Maciej Januszewski z Postomina, który na metę wpadł po ponad dwóch godzinach (2:04:31). Drugi był Łukasz Christ z Lublińca (2:04:54) a jako trzeci przybiegł Maciej Piłkowski również z Lublińca (2:04:55). Kategorię kobiet wygrała wynikiem 2:13:09 - Anna Ficner. Faworyzowana mieszkanka Złotoryi wyprzedziła Annę Kurdyk z Wrocławia (2:14:33) i Magdalenę Wawrzyniak z Opola (2:17:56). Kamiennogórzanka Sara Misan sklasyfikowana została na 117. pozycji z czasem 3:42:54 w stawce 146 kobiet, które dobiegły do mety. Jak trudny był to bieg świadczy fakt, że do mety nie dotrwało 33 seniorek.
- Nie szłam z nastawieniem zwycięstwa, tylko ukończenia i udało mi się – powiedziała na mecie zmęczona Sara. - Jestem z siebie dumna, szczególnie, że nie trenuję zbyt intensywnie - 2-3 razy w tygodniu od stycznia 2016 roku. Można się śmiać, że to tylko 117. miejsce, ale dla mnie to mój osobisty rekord świata.Grzech

Czytaj również

#reklama
Reklama
#STAŁE
12
Koniec straży rybackiej?
Po 16 latach funkcjonowania Społeczna Straż Rybacka PZW Kamienna Góra przeżywa poważny kryzys.
#AKTUALNOŚCI
2
Z wiedzą na bakier
Zdawalność matury dobra, wyniki już nie.
#AKTUALNOŚCI
1
Zapowiedź DLJ
Jutro w sobotę (20 sierpnia) o godzinie 11:00 na boisku przy ul. Sportowej w Kamiennej Górze juniorzy Olimpii Kamienna Góra podejmą w 1. kolejce Dolnośląskiej Ligi Juniorów zawodników Chrobrego Głogów.
#SPORT
1

Komentarze

Paweł
2016-08-20 17:08
I oto chodzi, przełamywać własne granice. Pozdrowienia i gratulacje

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama