Minimalne zwycięstwo (galeria)

Wyjątkowo w Kamiennej Górze - Skalnik Czarny Bór podejmował sąsiada z tabeli – Potok Karpniki. Podopieczni Józefa Borconia wygrali 2:1 (1:1), inkasując komplet trzech „oczek”.

Ekipa Skalnika w pierwszej połowie miała zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiła jej udokumentować bramkami. Inauguracyjne trafienie zdobył Masiel w 22. minucie. Przyjezdnych stać było na wyrównującego gola, którego zaliczył Białożył w 44. minucie.
Ciekawsze była druga odsłona. Już po pięciu minutach Pokrzywa zachował się najprzytomniej w polu karnymi gości i jak się później okazało zapewnił trzy „oczka” Skalnikowi. W 60. minucie Kois przymierzył technicznie z rzutu wolnego, jednak jeszcze lepiej spisał się Załupka. Pod drugą bramką Bok obił obramowanie bramki Skalnika. Dla ekipy z Czarnego Boru trafił jeszcze Masiel, jednak sędzia uznał, że pomocnik był na spalonym. Pod koniec spotkania czerwone kartki ujrzeli dwaj zawodnicy Potoku - Kodzis i Białożył. Zespół zKarpnik w drugiej połowie próbował głownie strzałów z dystansu.
Skalnik: Czarnota – Duś, Matusik, Skoczeń, M. Marczak (46’ D. Marczak) – Masiel, Kois, M. Tobiasz (73’ Baraniec) , Tackowiak (46’ Pyrdoł) – Pokrzywa, K. Tobiasz.
Potok: Załupka- Kodzis, Białożył, Starmach, Bródka – Bugała (72’ Owsianka), Chmielnicki (61’ Sadowski), J. Szarafin, C. Szarafin – Gawlikowski, Pikta (46’ Bok).

Niedziela bez uprawnień
Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zatrzymali 30 września dwóch mężczyzn, którzy prowadzili pojazdy pomimo braku uprawień. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania.
1
Giganci muzyki w Witoldzie (galeria)
W miniony piątek, 28 września, kamiennogórska artystka, Bernadeta Nowak, zaprezentowała kolekcję swoich obrazów w galerii CK Witold w Gorcach. Wspólnym mianownikiem ekspozycji jest fascynacja muzyczna malarki.
0
Wspomnienia z mistrzostw karate
1 października w „Gościńcu na Starówce” w Kowarach odbyło się otwarcie wystawy fotografii z archiwum dr. Pawła A. Piepiory pt. „Wspomnienia z mistrzostw karate”. Autor wystawy jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, psychologiem sportu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i trenerem karate klasy mistrzowskiej.
0
Lepiej w sobotę (galeria)
Przed dwa dni – piątek (28 września) i sobotę (29 września) rozegrano w Czarnym Borze - Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Jubileuszowy XX Puchar Melafiru na nartorolkach.