DO GÓRY
#reklama

Medalowi siłacze z Relaksu


     
    Udostępnij

Bardzo udane dla zawodników Relaksu Kamienna Góra były MP w trójboju siłowym klasycznym. W najważniejszej krajowej imprezie w Sosnowcu złote medale wywalczyli dla kamiennogórskiego Relaksu - Alicja Ilczuk oraz Bartosz Tokarski (na zdjęciu, na najwyższym stopniu podium).

Trener Iwo Sobczyk na zawody zabrał troje zawodników – Alicję Ilczuk w kategorii seniorek + 84 kg, Bartosza Tokarskiego wśród juniorów do lat 18 w wadze 93 kg oraz debiutanta Marcina Szafrańca w seniorach (waga 195 kg).
Nasza siłaczka - Alicja Ilczuk - wielokrotna medalistka MP juniorek w trójboju po doskonałej zaliczyła wszystkie udane 9 podejść. Podopieczna Iwo Sobczyka uzyskała w trójboju rezultat 347,5 kg (135kg – przysiad ze sztangą, 67,5 kg wyciskanie sztangi i 145 –martwy ciąg - 292,143 pkt Wilks’a). Wicemistrzynią Polski została Aleksandra Stolarewicz z Perfomrance Wrocław (325 kg), a brązowy krążek zawisł na szyi Joanny Kruk ze Świtu Świdwin (290 kg).
Kapitalnie spisał się Bartosz Tokarski – MP juniorów do lat 16. Utalentowany atleta wygrał tytuł MP o 2,5 kg. Siłacz Relaksu zaliczył ciężar 600 kg (przysiad – 235, w wyciskaniu sztangi 130 kg i martwy ciąg - 235 kg (378,660 pkt Wilks’a). Drugi na pudle był Szymon Uszyński z Dąbrowy-Górniczej. Na najniższym stopniu podium znalazł się Paweł Przybojewski z Mechanika Sierpc (582,5 kg).
Marcin Szafraniec wystartował w kategorii seniorów do105 kg. Zawodnik Relaksu niestety 3-krotnie spalił przysiad z ciężarem 170 kg i nie mógł być sklasyfikowany. W wyciskaniu utrzymał sztangę ważącą 100 kg, następnie dorzucił 180kg w martwym ciągu.

Foto: Relax Kamienna Góra

Grzech
#reklama
Czy wakacje w regionie uważasz za udane?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Cukier w dziesiątce
W ostatnią sobotę – 8 października odbyła się Dzika Trzynasta pod szczytem Dzikowca. Pierwsze miejsce w imprezie wybiegał zawodnik gospodarzy - Alan Dobrowolski. Ósmy był Andrzej Cukier z Kamiennej Góry (na zdjęciu)
#SPORT
0
Lesk zawrócił Potok
Papierowym faworytem niedzielnej potyczki Lesku Sędzisław (na zdjęciu) i Potoku Karpniki byli gospodarze. Ekipa z Sędzisławia po niedzielnym zwycięstwie plasuje się na wysokim 4. miejscu w tabeli jeleniogórskiej klasy B. Do lidera Pub Gola Jelenia Góra traci 6 „oczek”.
#SPORT
0
Głosujemy na naszą bibliotekę!
Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze bierze udział w konkursie organizowanym przez producenta Kinder Mleczna Kanapka i wydawnictwo Znak. Do wygrania są m.in. warte 6.000 zł książki dla najmłodszych i młodzieży.
#AKTUALNOŚCI
1
Ojciec kontra syn (galeria)
W niedzielę w Janiszowie spotkały się dwa zespoły - Sezal i Uran, które do tej poty nie zdobyły żadnego punktu w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy B. Dodatkowym smaczkiem była potyczka ojca – Piotra Piętki z Uranu oraz jego syna Marcela z Sezalu II (na zdjęciu). Po 90. minutach gry ze zwycięstwa cieszył się młodszy piłkarz.
#SPORT
0

Komentarze

Ja
2017-10-12 13:23

1. 135kg – przysiad ze sztangę, 67,5 kg wyciskanie na ławce i 145 –martwy ciąg - 292,143 pkt Wilks’a

2. Marcin Szafraniec w wadze do 105 kg,

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama