DO GÓRY

Matusik w kadrze


     
    Udostępnij

Dzisiaj, 13 kwietnia najlepsi polscy młodzi biatloniści zainaugurowali występy w festiwalu biatlonowym Liatoppen, który odbywa się przez trzy dni w norweskim Al. W imprezie udział bierze biatlonista Melafiru Czarny Bór – Hubert Matusik (dzisiaj w sztafecie wraz z reprezentację biało-czerwonych 7. miejsce).

Coroczne zawody biathlonowe Liatoppen mają już ponad 30-letnią tradycję, ponieważ odbywają się od 1987 roku. W ostatnich latach przybrały formę 3-dniowej imprezy przeznaczonej dla najbardziej zdolnej młodzieży do lat 16 i są największą tego typu przedsięwzięciem na świecie.
W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 1000 młodych biatlonistów z 8. krajów (Norwegii, Szwecji, Polski, Finlandii, Francji, Niemiec, USA i Grenlandii).
Po raz pierwszy w zawodach udział weźmie reprezentacja Polski złożona ze zwycięzców 8. edycji „Celuj w Igrzyska” w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych.
Na mistrzowską imprezę zakwalifikowali się: Anna Nędza-Kubiniec (BKS Kościelisko), Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór), Jan Guńka (BKS Kościelisko), Marcin Zawół (Karkonosze Jelenia Góra) oraz Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice). Dodatkowo decyzją zarządu PZB do ekipy dołączona została Martyna Lichosyt-Ogrodny z BLKS Żywiec. Trenerem młodzież jest Łukasz Słonina.

Grzech

Czytaj również

#reklama
Ekshumacje w Kamiennej Górze?
W związku z pracami, jakie prowadzi w sprawie obozu zagłady Gross-Rosen Instytut Pamięci Narodowej, pojawiły się głosy, że w Kamiennej Górze mogą się odbyć ekshumacje.
#AKTUALNOŚCI
0
Ścieżka a S3
Wciąż nie wiadomo, kto wybuduje ścieżkę rowerową w Kamiennej Górze. Miasto unieważniło poprzedni przetarg. Nasi Czytelnicy pytają nas jednak o inne ważne ustalenia w tej sprawie.
#AKTUALNOŚCI
4
Pary Pucharu Polski
W środę, 11 kwietnia odbył się ostatni finał okręgowego Pucharu Polski w regionie, w którym Lechia pokonała po zaciętej grze 2:1 Polonię-Stal Świdnica. Drużyna z Dzierżoniowa dołączyła tym samym do grona półfinalistów.
#SPORT
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy A
Po raz 17. na boiska wyjdą piłkarze jeleniogórskiej klasy A. W sobotę Czarni Strzyżowiec (6.lokata) podejmą sąsiada z tabeli - Kwarc Pisarzowice (5. pozycja).
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama