DO GÓRY
#reklama

Ludzie z żelaza


     
    Udostępnij

Trzy dni (14-16 września) trwało XV Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. To ekstremalny rajd turystyczny ku pamięci ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli tragicznie 13 lat temu.

Tegoroczna edycja – Przejścia miała 137 km długości, natomiast - Połowa Przejścia - 67 km. Trasa prowadziła pasmami górskimi wokół Kotliny Jeleniogórskiej.
W mega trudnym wyczynie wystartowało 12 zawodników z naszego regionu: Paweł Witwicki, Arkadiusz Jaracz, Arkadiusz Dybiec, Paweł Sobota (wszyscy z Kamiennej Góry), Mariusz Jermakowicz z Krzeszowa i Dariusz Tetrycz z Lubawki (dystans 137 km), natomiast Edyta Kluczyńska, Agnieszka Matuszewska, Justyna Salamon, Ewa Witwicka, Piotr Oleksy (wszyscy Kamienna Góra) oraz Marta Konopka z Marciszowa na krótszej trasie.
Na dłuższym odcinku wystartowało 488 piechurów, jednak do mety dotarło tylko 263 śmiałków. Na krótszej trasie wystartowało 277 zawodników, wśród których wycofało się 48 osób.
Na dłuższym dystansie triumfował Maciej Pisarek z Łozina w czasie ok. 20 godzin. Nasi piechurzy Arek Dybiec i Arek Jaracz zamknęli pierwszą dwudziestkę, plasując się z czasem 29 godzin na 19. i 20. miejscu. Dużego pecha miał Paweł Sobota, który z powodu kontuzji musiał wycofać się na 115 km. Do mety nie dotarli również – Dariusz Tetrycz i Mariusz Jarymowicz.

Foto: Piotr Słowiński
Grzech

Czytaj również

#reklama
Niemiec druga w generalce
Ostatnia 8 runda finałowych zawodów Strefy Sudety 2018 rozegrana została 16 września na ścieżkach wytyczonych w bielawskiej części Gór Sowich na dwóch dystansach 20 i 40 km.
#SPORT
1
Ósemka odważnych
Gniezno w ostatnią niedzielę -16 września było miejscem rozgrywania już 41. Biegu Lechitów na dystansie półmaratonu. Zwycięzcą imprezy został Arkadiusz Gardzielewski. Na 66. pozycji przybiegł Robert Oskulski z Kowar.
#SPORT
0
Desperat na kominie
W niedzielę 16 września strażacy i policjanci z Kamiennej Góry dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się na kominie elektrociepłowni przy Bohaterów Getta i najprawdopodobniej chce z niego skoczyć.
#AKTUALNOŚCI
2
Nowy numer RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama