Kubielewicz najlepsza

29 lipca nad zalewem w Grzędach w Czarnym Borze odbyły się już XIV zawody triatlonu w wydaniu amatorskim. Na starcie stanęło 20 śmiałków w tym 6 kobiet. Pierwsze miejsce w gronie pań zajęła kamiennogórzanka Zenobia Kubielewicz (na zdjęciu), natomiast wśród zawodników Marek Henczka.

Organizatorzy wytyczyli dla zawodników trasę 120 metrowego odcinka pływania, 8 km jazdy rowerem oraz 4 km biegu. Dla pań skrócono o połowę jazdę rowerem i trasę biegową.
Rywalizację kobiet zdominowała ponad 50-letnia Zenobia Kubielewicz z Kamiennej Góry, która na mecie wyprzedziła Urszulę Troszczyńską z Wałbrzycha i Patrycję Reczuch z Wrocławia. Na pozostałych pozycjach rywalizację ukończyły Mariola Sarnecka oraz Agnieszka Troszczyńska (obie z Wałbrzycha).
Zawody seniorów rozstrzygnął na swoją korzyść – doświadczony wałbrzyszanin Marek Henczka. Obok znanego w przyszłości kolarza na podium stanęli również - Daniel Kłosowski z Wałbrzycha i Paweł Radzikowski z Boguszowa-Gorc. Zaraz za podium uplasowali się Marcin Chyb i Andrzej Reczuch. Nagrody najlepszym wręczał wójt Adam Górecki. W weekend miłośnicy triatlonu mogą wystartować w czesko-polskich zawodach na trasie Mezimetsi - Mieroszów.

Trzy medalowe duety
Doskonale w Akademickich Mistrzostwach Europy – EUSA Split 2017 spisały się polskie duety, które przywiozły trzy komplety medali. Dwa wywalczyły dziewczyna, a jeden mężczyźni. Wysokie 8. miejsce w parze z Justyną Mróz zdobyła kamiennogórzanka Aleksandra Druciak (na zdjęciu).
0
Autem w latarnię
W czwartek 3 sierpnia na drodze prowadzącej do Sędzisławia doszło do wypadku.
1
Do jednej bramki (galeria)
Wczoraj (2 sierpnia) na pojedynek kontrolny do Wałbrzycha wybrali się futboliści kamiennogórskiej Olimpii. Gospodarze przewyższali nasz zespół w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i wygrali przekonywująco 5:0 (3:0). W przeciwnych drużynach zagrali bracia – Kamil i Bartosz Młodzińscy.
0
Grozi nam epidemia? (GALERIA)
– Żądamy świeżego powietrza! Precz z muchami! – domagają się mieszkańcy Czadrowa. Od ponad dwóch miesięcy borykają się ze smrodem nie do zniesienia i prawdziwą inwazją much, które dosłownie oblepiają ludzi i zwierzęta. – Mamy ponad 30-stopniowe upały, a my musimy zamykać okna, uciekać z podwórek, bo atakują nas roje owadów i fetor padliny z pól – mówią Marzena i Emil Glinkowie, mieszkańcy Czadrowa.