Krok od zwycięstwa

Dzisiaj piłkarze kamiennogórskiej Olimpii pojechali na mecz ligowy do Mirska. Ich przeciwnikiem był wyżej notowany Włókniarz. Po 90. minutach był remis 2:2 (0:2). Do przerwy dwa gole dla podopiecznych Łukasza Kraszewskiego zdobył Sochacki (na zdjęciu).

Zespół z Kamiennej Góry pojechał bez kilku zawodników z podstawowego składu do Mirska i był skazany na pożarcie. Z różnych przyczyn zabrakło m.in.: Hadały, Domina, Dudy czy Topolskiego. Już w 10. minucie Sochacki posłał kapitalną bombę i Olimpia prowadziła 1:0. Po 32. minutach było 2:0. Bramka padła po sporym zamieszaniu w polu karnym Włókniarza, gdzie nogę szczęśliwie dołożył Sochacki. Miejscowi atakowali bramkę Damiana Powiertowskiego, ten jednak dobrze spisywał się na linii bramkowej.
Po wznowieniu gry gola na 3:0 powinien strzelić Cukier, ale nie trafił w dogodnej sytuacji w bramkę. To się zemściło. najpierw przepisy gry w swoim polu karnym przekroczył K. Zasada i arbiter odgwizdał przewinienie. Gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki po celnej jedenastce na 1:2. Miejscowi poszli za ciosem i doprowadzili do remisu. Potem dwa razy w sporych opałach był Damian Powiertowski, ale już nasz golkiper nie dał się pokonać. W doliczonym czasie gry strzelał jeszcze na bramkę miejscowych - Buda.
Olimpia: D. Powiertowski – K. Zasada, Młodziński, J. Zasada, Ł. Kraszewski – Cukier, Sochacki, Kwaśniewski (82’ P. Kraszewski), Filip - P. Powiertowski, Buda.

Ekshumacje w Kamiennej Górze?
W związku z pracami, jakie prowadzi w sprawie obozu zagłady Gross-Rosen Instytut Pamięci Narodowej, pojawiły się głosy, że w Kamiennej Górze mogą się odbyć ekshumacje.
0
Ścieżka a S3
Wciąż nie wiadomo, kto wybuduje ścieżkę rowerową w Kamiennej Górze. Miasto unieważniło poprzedni przetarg. Nasi Czytelnicy pytają nas jednak o inne ważne ustalenia w tej sprawie.
4
Matusik w kadrze
Dzisiaj, 13 kwietnia najlepsi polscy młodzi biatloniści zainaugurowali występy w festiwalu biatlonowym Liatoppen, który odbywa się przez trzy dni w norweskim Al. W imprezie udział bierze biatlonista Melafiru Czarny Bór – Hubert Matusik (dzisiaj w sztafecie wraz z reprezentację biało-czerwonych 7. miejsce).
0
Pary Pucharu Polski
W środę, 11 kwietnia odbył się ostatni finał okręgowego Pucharu Polski w regionie, w którym Lechia pokonała po zaciętej grze 2:1 Polonię-Stal Świdnica. Drużyna z Dzierżoniowa dołączyła tym samym do grona półfinalistów.