Kowarzanie nie zawiedli (galeria)

W niedzielę ok. 60 kibiców w Boguszowie-Gorcach oglądało mecz dolnośląskiej IV ligi pomiędzy miejscowym Górnikiem a Olimpią Kowary. Gospodarze prowadzili po rzucie karnym - wykonanym przez Bejnarowicza (na zdjęciu). Piłkarze Adriana Szczurka szybko odrobili zaległości i do przerwy było już 1:2. W drugiej połowie gra toczyła się do jednej bramki. Bramki dorzucili Zieliński, Baszak i Szujewski.

W 6. minucie Szujewski zmarnował 100 procentową okazję, strzelając głową zbyt słabo. W 19. minucie arbiter wskazał na „wapno” po rzekomym faulu Dorosevsa na szarżującym Zwoleniku. Jedenastkę wykorzystał Bejnarowicz. Niestety przyjezdni wyprowadzili filmową kontrę, którą na bramkę zamienił Baszak. W 31. minucie Kuzmins dostał idealne podanie z głębi pola i przy biernej postawie obrony Górnika dał prowadzenie Olimpii.
Druga odsłona należała do zawodników z Kowar. W 59. minucie do siatki miejscowych trafił Zieliński. Siedem minut później ponownie na nosie gospodarzy zagrał Baszak i było 1:4. Podopieczni Adriana Szczurka dobili Górnika w 74. minucie, kiedy Szujewski pokonał bramkarza z Gorc.
Górnik: Mariusz Jaskółowski – J. Pryk, Choiński, Błaszczak, A. Maliszewski – Marut, Zwolenik, Bejnarowicz, Mateusz Jaskółowski – Woźniak, Klimek.
Olimpia: Dorosevs – Kuzmins, Junki, Kosmacovs, Gilnics – Lee, Zieliński, Kraiński, Gargas – Szujewski, Baszak.
Czy jesteś zadowolony z jakości powietrza w Twojej miejscowości?
#ankieta

Kamiennogórski ślad
W środę 15 listopada obchodzimy 155. lecie urodzin noblisty Gerharta Hauptmanna. Pisarz urodził się w Szczawnie-Zdroju, a dorosłe życie spędził w Jagniątkowie w Jeleniej Górze. Jest w biografii jego rodziny jednak również kamiennogórski akcent.
0
Zima w natarciu
Stało się. Zima dała znać, że nadchodzi. W wielu miejscowościach naszego powiatu spadł śnieg.
0
Piłka nożna. Jeleniogórska klasa B
Już przedostatnia. 12. kolejka spotkań przed piłkarzami jeleniogórskiej klasy B, grupy I. Lider tabeli Pub Gol Jelenia Góra w niedzielę pauzuje. Czołowe ekipy ligi Bóbr Marciszów i Lesk Sędzisław zagrają na wyjeździe z Uranem i Pogonią II.
2
Działkowcy z nagrodami
Dwóch działkowców z Kamiennej Góry może się pochwalić specjalnymi odznaczeniami z okazji 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.