Kościak Mistrzem Polski weteranów

Kamiennogórzanin – Edward Kościak (na zdjęciu) już po raz czwarty wystąpił w Katowicach w Mistrzostwach Polski w biegu po schodach weteranów na budynek Altusa. Nasz biegacz zdobył 13 stycznia złoty krążek w kategorii + 75 lat. To drugi złoty medal utytuowanego sportsmena. Wcześniej wywalczył dwa srebrne krążki.

Pierwsze miejsce w kategorii open zajął Piotr Mróz z KMPSP Jaworzno z doskonałym wynikiem 03:01 min. Drugi był Rafał Klecha z KPPSP Zakopane (03:07), a trzecią pozycję wywalczył Czech Pavel Holec z Hore Dole Huslenky (03:19).
Edward Kościak sklasyfikowany został na 173. miejscu w kategorii open (1. w M-75; 5:58). Srebrny medal wywalczył odwieczny rywal – 78-letni Edward Kurek z MOSiR-u Czeladź (6:13), a brązowy krążek zawisł na szyi 75-letniego Franciszka Gilewskiego z Biega z Sercem (7:19). Do mety dotarli jeszcze 76-letni Roman Krężel (7:45) oraz wałbrzyszanin, 76-letni Józef Żuk (9:14 min).

Więcej szczegółów w jutrzejszym papierowym wydaniu RTI
Zapraszamy Internautów do lektury

Pierwszy trening
Wczoraj, 16 stycznia po raz pierwszy po przerwie zimowej na zajęciach pojawili się piłkarze kamiennogórskiej Olimpii. Trener Łukasz Kraszewski na stadionie przy ul. Słowackiego dysponował 13 piłkarzami. Kilku innych z powodu obowiązków służbowych nie mogło być obecnych.