DO GÓRY
#reklama

Kamienna Góra triatlonem stoi


     
    Udostępnij

W sobotę (5 sierpnia) rozegrano jubileuszowy V Triatlon Mezimesti – Mieroszów. Zawodnicy pływali po czeskiej stronie, a pozostałe dwie konkurencje odbyły się po polskiej stronie. W konkurencjach open – troje zawodników z Kamiennej Góry stanęło na podium.

Start do triatlonu odbył się w czeskim Mezimesti. Mężczyźni mieli do pokonania dystans 4 dużych basenów plus raz mały, natomiast kobiety 2 długości plus raz mały basen. Następnie zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania 6,5 km jazdy rowerem górskim, a na koniec kobiety biegły dystans 2 km, natomiast panowie 3 km. Meta była usytuowana na stadionie przy ul. Sportowej w Mieroszowie.
Rywalizację pań zdominowała Czeszka – Nikola Beneśova z Eleven Team- Teplice nad Metuji, której zmierzono czas 31:26. Druga na mecie pojawiła się Dominika Niemiec z Kamiennej Góry (33:36), natomiast na najniższym stopniu podium zmieściła się Jolanta Beneśova (34:40). Tuż za podium uplasowały się pozostałe zawodniczki z Kamiennej Góry – Zenobia Kubielewicz (42:22;1. w kategorii M-5) i Małgorzata Bąk (43:28; 1. w kategorii M-4).
Najlepszym triatlonistą został główny faworyt – wałbrzyszanin Marek Henczka (33:55; 1 w M-5). Dwaj kamiennogórzanie – Marcin Niemiec (35:05; 1 w M-2) oraz Andrzej Cukier (36:02;1 w M-4) wskoczyli na podium. Na 6. pozycji ukończył zawody w klasyfikacji open - Andrzej Kubielewicz z Kamiennej Góry (41:32).

Grzech

Czytaj również

#reklama
Uwaga! Burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie o niebezpiecznych burzach, jakie dzisiejszego wieczora i nocy (10 sierpnia) mogą wystąpić na naszym terenie.
#AKTUALNOŚCI
0
Napad w biały dzień
Napastnik pojawił się w sklepie tuż po otwarciu. – Udawał klienta, który chce się rozejrzeć – mówią właściciele sklepu jubilersko-zegarmistrzowskiego przy Karola Miarki w Kamiennej Górze. Nagle uderzył pięścią w szklaną gablotę, chwycił z niej dwie tacki z biżuterią i wybiegł, nim ktoś zdążył go zatrzymać.
#AKTUALNOŚCI
0
Rewolucja w śmieciach
Tak niektórzy określają nowe przepisy dotyczące gospodarki odpadami. Na wyrost. Zamiast rewolucji będzie zmiana. Do czarnych, zielonych i żółtych kubłów dojdą dwa inne: niebieski i brązowy.
#AKTUALNOŚCI
1
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI:
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama