Jubileuszowa Sudecka Setka

Już po raz 30 w Boguszowie-Gorcach odbył się 22 czerwca – Nocny Ultramaraton Górki. Na poszczególnych dystansach 100, 72 i 42 km triumfowali – Piotr Skwarek, Łukasz Dziądziak i Miłosz Szczęśniak.

Zwycięzca tegorocznej Sudeckiej Setki – Piotr Skwarek na pokonanie tego trudnego dystansu potrzebował niespełna 9 godzin. Czarnoborzanin Jacek Smoleń sklasyfikowany został 128. miejscu z czasem 15:12:22, natomiast stawkę zamknął, zajmując 183.pozycję Aleksandr Korzhun (18:48:37) z Kamiennej Góry.
Łukasz Dziądziak (7:14:27) z Oławy okazał się najlepszy w biegu na dystansie 72km.
Maraton wygrał Miłosz Szczęśniak (3:22:54). Trzydziesty na mecie zameldował się kamiennogórzanin Arkadiusz Dybiec (4:29:41), a Justyna Borkowska (4:50:27) z Sędzisławia uplasowała się na 65. miejscu. Andrzej Zimitrowicz (5:06:1) wybiegał 86. pozycję, natomiast Marlena Kurowska (5:06:17) była 87. Pozostali kamiennogórzanie – Paweł Sobota (5:20:11 – na zdjęciu), Monika Babik (5:26:16) i Dariusz Adamczyk (5:34:43) wywalczyli odpowiednio 101., 107. i 121. miejsce. Zbigniew Smoleń (5:40:38) z Czarnego Boru zajął 134. lokatę. W drugiej setce na 257 zawodników, którzy ukończyli maraton znaleźli się ponadto: Zenobia Kubielewicz (5:58:13; 163.pozycja; 1.w M-60), Łukasz Adamczyk (5:58:44; 166.),Paweł Ruchała (6:15:06; 196.) i Andrzej Kubielewicz (6:15:20; 197. miejsce - wszyscy z Kamiennej Góry). Natomiast czarnoborzanie – Michał Kurnyta (6:28:30) i Aleksandra Zbylut (8:42:04) wybiegali 207. i 246. lokaty.