Gospodarze postrzelali

W sobotę w Wałbrzychu miejscowy Górnik podejmował w spotkaniu kontrolnym Olimpię Kamienna Góra. Gospodarze spokojnie wypunktowali nasz zespół 5:0 (1:0).

Już w 3. minucie Przemek Powiertowski wyszedł oko w oko z Jaroszewskim, ale napastnik Olimpii nie wykorzystał dogodnej okazji. Następnie do szturmu ruszyli miejscowi - Hołda uwijał się jak w „ukropie”. Napastnicy z Wałbrzycha otworzyli rezultat w 18. minucie, kiedy inauguracyjną bramkę spotkania zdobył Dec..
Po przerwie podopieczni Macieja Jaworskiego dobili kamiennogórzan, aplikując im bagaż aż 4 goli.
Dwa gola dla Górnika zdobył Rodziewicz, dwa kolejne zdobył zawodnik testowany, a jeszcze jednego dorzucił - Dec.
W ekipie Górnika nie grał kontuzjowany kamiennogórzanin – Kamil Młodziński.
Górnik: Jaroszewski - Michalak, zaw. testowany, Mrowiec, Krzymiński - zaw. testowany, Chajewski, Błażyński, Rytko, zaw. testowany – Dec/Rojek, Ziobro, Rodziewicz.
Olimpia: Hołda - J. Zasada, K. Zasada, Topolski, Kraszewski - Bieńkowski, Cukier, Sochacki, Hadala - Domin, Powiertowski/Buda, Stefański, Misan, Rzeszotko, Rębacz, Młodziński.

Sparing dla Victorii (galeria)
W niedzielę drugi swój mecz kontrolny rozegrali zawodnicy Victorii Czadrów. Ich przeciwnikiem był Skalnik czarny Bór. Garstka kibiców zobaczyła aż 7 goli. Miejscowi wygrali 5:2 (1:0).
3
Kolejny nietrzeźwy
Mimo policyjnych apeli i konsekwencji, z jakimi muszą się liczyć nietrzeźwi kierowcy, wciąż zdarzają się osoby, które ignorują przepisy. Prawo jazdy stracił w niedzielę kierowca zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów.
1
Wróg w teatrze
„Wróg” – prapremiera polska – na deskach wałbrzyskich Lalek.
0
Dotacje od ministra
Ponad milion złotych przekaże Ministerstwo Kultury na renowację zabytków na terenie powiatu kamiennogórskiego. Niestety na liście wyników naboru z programu „ochrona zabytków” więcej jest pozycji bez wsparcia.