Faworyt nie zawiódł (galeria)

Papierowym faworytem niedzielnej potyczki pomiędzy Płomykiem Borówno a Orłami Lipienica byli gospodarze, którzy nie zawiedli. Już do przerwy miejscowi prowadzili 4:1. Po przerwie podopieczni Tomasza Resela dokończyli działa zniszczenia.

Pierwszy strzał na bramkę oddali goście zaprawą Barana w 3. minucie. Pod drugą bramką Gnosowski posłał piłkę wysoko na wiwat. W 10. minucie Skiba zagrał w uliczkę do Rudzkiego, a ten nie zmarnował dogodnej okazji. Po kolejnych 2 minutach było 2:0. Aktywny Skiba przymierzył ze stałego fragmentu gry po koźle i piłka zaskoczyła bramkarza gości. W rewanżu Baran sprawdził formę Bronowskiego. W 29. minucie Idzik podwyższył wynik na 3:0, jednak odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa. Golkipera Płomyka pokonał Kantor (pierwszy z prawej). Jeszcze przed przerwą dla gospodarzy trafił Rudzki.
W drugiej połowie garstka kibiców zobaczyła tylko trzy bramki. Dla miejscowych celnie strzelali - Urbański w 47. i Rudzki w 78, natomiast honor przyjezdnych uratował Winter w 68.
Płomyk: Bronowski – Chyliński, Chwaliński, Rudzki, Idzik – Góra, Tur, Urbański, Gnosowski – Sowa, Skiba/Kamiński, Krawiecki, Krzystek, Resel, Skomorokiewicz.
Orły: Zbrzyzny – Matusik, Maciaszek, Waniołek, Zając – Winter, Szkaradek, Kulpa, Potoniec – Kantor, Baran, Mika, Borowiak, Michalik.

Czy jesteś zadowolony z jakości powietrza w Twojej miejscowości?
#ankieta

Pobili bejsbolem... za ciastko!
– 25-letni wałbrzyszanin i 24-letnia mieszkanka Kamiennej Góry użyli kija bejsbolowego i zażądali od poszkodowanego wydania pieniędzy – mówi sierż. szt. Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji.
1
Wodociąg w oddali
Wbrew tytułowi ta sieć, w którą dawno zostały wyposażone inne wioski w gminie, w Jarkowicach jest całkiem blisko. Biegnie nawet przez wieś, przecinając ją jakby w połowie. Podczas gdy mieszkańcy po jednej stronie rzeki już od lat mogą z wodociągów korzystać, ci z drugiej strony ciągle czekają na ten luksus. Wszystko wskazuje na to, że poczekają jeszcze długo. Wizja wody z kranu w ich domach oddala się z roku na rok.
0
Startuje festiwal w Sokołowsku
Rozmowy, panele, debaty, spotkania, projekcje, wystawa i recital. Prawdziwa artystyczna uczta od czwartku. Wszystko za sprawą 7. edycji Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w malowniczym Sokołowsku pod Mieroszowem.
0
Rozkład ważny, ale nie dla nas
Na dworcach PKP na trasie szynobusu w powiecie kamiennogórskim wiszą rozkłady ważne od 3 września do 14 października. Niestety nie oznacza to przedłużenia kursów pojazdu Kolei Dolnośląskich.