DO GÓRY
#reklama

Dybiec zdobył Kazbek


     
    Udostępnij

10 lipca o godz. 6.23 czasu polskiego udało się wejść kamiennogórzaninowi Arkadiuszowi Dybcowi wraz z dwoma przyjaciółmi na szczyt Kazbek (5047 m.n.p.m.)

Arkadiusz Dybiec dokonał tego wspólnie z Tomaszem Mierzejewskim z Zielonej Góry oraz Krzysztofem Sabacińskim ze Szprotawy (wszyscy na zdjęciu). Kazbek leży w górach Kaukazu na terenie Gruzji. Na szczyt tej góry kamiennogórzanin próbował wejść już po raz drugi. W ubiegłym roku po zdobyciu Elbrusa (5642 m.n.p.m.) chciał wejść również na Kazbek, jednak z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować tuż pod szczytem.
W tym roku trójka wspinaczy miała dużo szczęścia, ponieważ udało się im wstrzelić w jednodniowe okno pogodowe. Oprócz możliwości zdobycia góry pozwoliło im ono również na podziwianie cudownych widoków.Grzech

Czytaj również

#reklama
Wójcik piąty w kategorii
W ostatnią niedzielę, 15 lipca odbyła się w stolicy Dolnego Śląska - Wrocławska Trzydziestka. Miłośnicy biegów poruszali się po trasie biegowej – „Między Mostami”. Najszybszy był wrocławianin Grzegorz Gronostaj. Kamiennogórzanin Daniel Wójcik (na zdjęciu) był 31.
#SPORT
0
Bez prohibicji
Co ze sprzedażą alkoholu?
#AKTUALNOŚCI
2
Organowe brzmienia
Kolejna miejscowość w regionie dołącza do letnich prezentacji muzyki organowej. W Jeleniej Górze startują XVI Cieplickie Koncerty Organowe.
#KULTURA
0
Na Borową
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. Tym razem przewodnicy zabiorą piechurów w Góry Czarne na najmłodszą w regionie wieżę widokową. Chodzi o Borową na granicy Wałbrzycha i Jedliny-Zdroju.
#RÓŻNE
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama