Dwa razy Kamil Duda (galeria)

W sobotę, 7 października zawodnicy Czarnych Przedwojów podejmowali w potyczce jeleniogórskiej klasy A – Kwarc z Pisarzowic. Beniaminek pokazał pazur i wygrał 2:0 (1:0) po 2 trafieniach Kamila Dudy. Był to jeden z najsłabszych występów gospodarzy w ostatnich latach.

W pierwszej akcji spotkania strzał Dudy na rzut rożny wybił W. Migacz. Po chwili Zbożeń z 50. metrów chciał przelobować lekko wysuniętego golkipera czarnych, ale piłka na szczęście trafiła tylko w poprzeczkę. Po chwili ponownie Duda sprawdził formę golkipera z Przedwojowa.
Miejscowi zaatakowali w 20. minucie – Nieradko zagrał do Stepki, jednak doświadczonego zawodnika ubiegł T. Migacz. W 25. minucie goście powinni spokojnie prowadzić1:0, ale Duda przegrał pojedynek z W. Migaczem. Następnie bramkarz Czarnych zatrzymał dobrymi interwencjami uderzenia – Kwiatkowskiego i Łepskiego. Najważniejsza dla losów pierwszej odsłony okazała się 35. minuta, kiedy Duda założył „siatkę” W. Migaczowi i dał prowadzenie przyjezdnym.
Druga połowa zrobiła się bardzo nerwowa. Młody arbiter nie radził sobie na murawie Iza późno zaczął pokazywać żółte kartki. Doszło do niepotrzebnych przepychanek. W 62. tylko słupek uratował Czarnych od straty drugiego gola po strzale Dudy.
Podkoniec pojedynku gole mogli zdobyć dla miejscowych Rybka i Wasilewski. Gospodarzy dobił Duda, który technicznie uderzył przy krótkim słupku.
Czarni: W. Migacz – Gądek, P. Migacz, Gucwa, Wasilewski – Kwaśniewski, Maciulewicz, M. Rybka, K. Rybka – Stepko, Nieradko.
Kwarc: T. Migacz – M. Łukasik, Hadała, Zbożeń, Siejka – Kwiatkowski (81’ K. Łukasik), Potoniec (79’ Dudzik), Olszak, Łepski – Ł. Łukasik, Duda.

Czy potrzebna jest zmiana czasu z letniego na zimowy?
#ankieta

Można już przejechać
Skrzyżowanie ulic Katowickiej z aleją Wojska Polskiego w Kamiennej Górze jest znów otwarte dla ruchu samochodów.
0
Minuta ciszy dla Marka (galeria)
W niedzielę, 8 października zespół Victorii Czadrów gościł na swoim terenie drużynę Halniaka Miłków w spotkaniu jeleniogórskiej klasy A. Goście wygrali 3:0 (1:0). Przed meczem oba zespoły i kibice minutą ciszy uczcili pamięć nieżyjącego zawodnika z Czadrowa - Marka Morańskiego.
2
Zarośnięte groby
– Serce się kraje, kiedy się na to patrzy – skarży się nasza Czytelniczka, która odwiedziła w weekend groby bliskich w Kamiennej Górze. – Zarośnięte aleje, wybujały żywopłot, bałagan.
9
Siódma porażka Olimpii
Dzisiaj seniorzy kamiennogórskiej Olimpii ulegli 0:3 (0:1) w Legnicy trzeciej ekipie dolnośląskiej IV ligi - Orkanowi Szczedrzykowice. Autorami trafień byli: Wyżga, Ogórek i Filipiak.