Do jednej bramki (galeria)

Wczoraj (2 sierpnia) na pojedynek kontrolny do Wałbrzycha wybrali się futboliści kamiennogórskiej Olimpii. Gospodarze przewyższali nasz zespół w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i wygrali przekonywująco 5:0 (3:0). W przeciwnych drużynach zagrali bracia – Kamil i Bartosz Młodzińscy.

W zespole Olimpii gościnnie wystąpiło dwóch wychowanków kamiennogórskiego klubu Moszyk i Bieńkowski. Pierwszy kwadrans to było wzajemne badanie sił. Potem dużo lepiej prezentowali się miejscowi. Golkiper Olimpii wybronił kilka ważnych piłek, ale skapitulował przy trzech strzałach. W 22. minucie inauguracyjną bramkę strzelił Sobiesierski. Pięć minut później junior Filip kapitalnie zagrał w uliczkę do Sochackiego, niestety napastnik Olimpii nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Niewykorzystana okazja szybko się zemściła. W 30. minucie Bogacz oddał strzał – piłka jeszcze odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców, a interweniujący Kacper Zasada wpakował ją do własnej bramki. Trzeciego gola zdobył Bogacz po podaniu Tobiasza.
W drugiej połowie gra znacznie siadła, ale wałbrzyszanie dołożyli kolejne 2 trafienia. Oba zapisał na swoim koncie Sobiesierski. Zawodnicy Olimpii za sprawą Sochackiego i Kraszewskiego mogli postarać się chociaż o honorowe trafienie, ale zawiodły celowniki.
Górnik: Jaroszewski – zaw. testowany, Michalak, Smoczyk, Migalski – Tobiasz, Sobiesierski, zaw. testowany, K. Młodziński – zaw. testowany, Bogacz/Ziobro, Rojek, Jędras, Rodziewicz, Malczewski.
Olimpia: D. Powiertowski – J. Zasada, Masiel, K. Zasada, B. Młodziński – Buda, P. Powiertowski, Bieńkowski, Duda – Wieczorek, Sochacki/Hołda, Kraszewski, Moszyk, Filip, Stefański, Domin, Łatka.

Ile wydadzą Państwo na tegoroczna wyprawkę szkolną?
#ankieta

Grozi nam epidemia? (GALERIA)
– Żądamy świeżego powietrza! Precz z muchami! – domagają się mieszkańcy Czadrowa. Od ponad dwóch miesięcy borykają się ze smrodem nie do zniesienia i prawdziwą inwazją much, które dosłownie oblepiają ludzi i zwierzęta. – Mamy ponad 30-stopniowe upały, a my musimy zamykać okna, uciekać z podwórek, bo atakują nas roje owadów i fetor padliny z pól – mówią Marzena i Emil Glinkowie, mieszkańcy Czadrowa.