Derby dla Czarnych (galeria)

Zdecydowanym faworytem niedzielnych derbów pomiędzy Orłem Lubawka a Czarnymi Przedwojów byli gospodarze. Niestety w niedzielę przyjezdnym bardziej zależało na wygranej. Bramki dla gości zdobyli Gądek i Wieczorek. Podopieczni Pawła Nowaka wygrali w pełni zasłużenie 2:0 (1:0). W ekipie Orła zawiodła zwłaszcza druga linia.

Spotkanie rozpoczął soczysty strzał w poprzeczkę Kisiela. W 15. minucie Gądek uciszył trybuny w Lubawce, ponieważ przymierzył w okienko z rzutu wolnego, a Pogwizd musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Pod koniec pierwszej połowy rezultat spokojnie powinien podnieść Wieczorek, ale napastnik Czarnych przegrał pojedynki z Pogwizdem. Najlepszą okazję dla miejscowych zmarnował Adamowicz.
W drugiej odsłonie miejscowi walili głową w przysłowiowy mur. Dużo groźniejsze akcje przeprowadzali przyjezdni. Szczęście do gości uśmiechnęło się już w doliczonym czasie gry. Piłkę w piątki wykopał Pietrzykowski – futbolówkę przejął aktywny Wieczorek i lobem wpakował ją do siatki gospodarzy. To zimny prysznic dla piłkarzy z Lubawki.
Orzeł: Pogwizd – Schabiński, Gucwa, Lech, Szuster – Meuszyński, Maciulewicz, Lidwin (46’ Gleb), Królak – Adamowicz, Musiał.
Czarni: W. Migacz – Dawid Gucwa (82’ Nowak), Wasilewski, Gądek, Pietrzykowski – Kisiel, Stepko, Kawerski (80’ P. Migacz), Sondej – Damian Gucwa, Wieczorek.

Jak oceniasz działanie strefy ekonomicznej w Kamiennej Górze?
#ankieta

#STAŁE
12
Międzynarodowe granie (galeria)
Zespół Strachy na Lachy był gwiazdą drugiego dnia święta miasta.
0
Noc na zamku (galeria, video)
Noc Muzeów zawitała na zamek Bolków!
0
Korekta rozkładu KD + rozkład
Od 12 czerwca zmienia się rozkład jazdy szynobusów na trasie Jelenia Góra – Trutnov przez Marciszów, Kamienną Górę i Lubawkę!