Błędy w obronie gospodarzy

Wczoraj w Kowarach odbył się zaległy mecz III ligi pomiędzy miejscową Olimpią i rezerwami Miedzi. Piłkarze z Legnicy wygrali 2:1 (0:0), a wynik został ustanowiony w 2 połowie.

Serca kibiców z Kowar zadrżały w 6. minucie, kiedy Zatwarnicki nie trafił do pustej bramki, a obił obramowanie bramki kowarzan. Miejscowi starali się odpowiedzieć głównie akcjami Baszaka i Gałacha. Młody napastnik Olimpii tuż przed końcem pierwszej połowy trafił tylko w poprzeczkę, a drugi marnował okazje na potęgę.
Chwilę po wznowieniu gry arbiter Uraban za zagranie ręką jednego z zawodników gości w polu karnym użył gwizdka - z jedenastki celnie przymierzył Baszak. W następnej akcji Gałach w sytuacji oko w oko ze Smołuchem (były golkiper Olimpii) fatalnie spudłował. W rewanżu sędzia dopatrzył się przewinienia Bębenka w polu karnym Olimpii. Na szczęście z „wapna” Karbowy trafił w słupek. W 69. minucie z wyrównania cieszyli się goście. Smoczyk popełnił fatalny w skutkach błąd, który z premedytacją wykorzystał rezerwowy Miazga. Rywale mieli jeszcze wyśmienitą okazję, kiedy Smoczyk zagrał ręką szesnastce i arbiter ponownie wskazał na „wapno”. Tym razem Zatwarnicki przegrał pojedynek z Kazakovem. Niestety golkiper gospodarzy skapitulował na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra - kapitalny strzał na bramkę zamienił Chodyga.
Olimpia: Kazakov - Jaros, Kosmacovs, Smoczyk, D. Malarowski - Kraiński (83' Krupa), Zieliński, Gargas (70' K. Kloczkowski), Gałach - Baszak, Zatylny (46' Bębenek).
Miedź II: Smołuch - Księżniakiewicz, Wójcik, Woźniczka, Dyr (55' Brożyna) - Stachowski (61' K. Zieliński), Chodyga, Karbowy (67' Miazga), L. Zieliński - Zatwarnicki, Żyliński (85' Matwiejko).

Czy potrzebna jest zmiana czasu z letniego na zimowy?